Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

KULTOVNÍ KNIHA PRO DĚTI VYCHÁZÍ V KOMPLETU 2 CD

Stovky rodičů se konečně dočkají návodu, jak na své nezdárné děti: vychází kompletní čtenáři milovaná kniha Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče na 2CD!

Vydavatelství Supraphon přináší úplnou audio verzi bestselleru Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče slovenského autora Dušana Taragela ve fantastickém podání Ani Geislerové!

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče od slovenského autora Dušana Taragela, v překladu Miroslava Zelinského, Kristýny a Johany Zelinských, jsou četbou, jejíž výjimečnost spočívá v neustálé přítomnosti nečekaného humoru, v mnoha případech velmi černého. Dušan Taragel knižně debutoval v roce 1997 právě Pohádkami pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. „Na Slovensku je již v obchodech páté vydání. Kniha vyšla i v Polsku a je přeložená do chorvatštiny, kde čeká na vydavatele. Dokonce inspirovala několik divadelních dramatizací na Slovensku i v České republice,“ říká Dušan Taragel.

Supraphon nyní vydává kompletní verzi čtrnácti příběhů na 2CD. Aňa Geislerová komentuje brutální příhody dětských hrdinů svým něžným hlasem, jakoby ony groteskní historky neposluchů byly naší samozřejmou a každodenní zkušeností. „První natáčení pohádek bylo moje vůbec první mluvené slovo. Díky tomu jsem si tuhle práci strašně zamilovala. Bavilo mě množství postav, karikaturek a vůbec princip lehkého strašení dětí mi moc sednul. Zahrnula jsem snad všechny vady řeči: šišlání, koktání a lehké mozkové dysfunkce… a dotáčení dalších dílů mě překvapilo a hodně potěšilo! Pravda, je těžké navazovat po letech hlasově na některé postavy, bylo to trochu dobrodružství. Uvidíme, jestli budou pohádky opět tak úspěšné…“ říká herečka Aňa Geislerová k práci na Neposlušných pohádkách. „Aňa Geislerová je ideální interpretka! Je krásná a milá, děti budou pohádky v její interpretaci určitě milovat! Když se z jejích úst dozví, že když se nebudou mýt, tak skončí doživotně v chlívě nebo když se budou dloubat v nose, tak jim prsty do něho zarostou a už je nikdy nevytáhnou, přijmou tyto fakta jako pravdu a hned se začnou mýt a přestanou dloubat, kde nemají. Věřím, že Aňa čte tyto pohádky i svým dětem,“ hodnotí autor knihy Dušan Taragel.

Atraktivnost 2CD kompletu doplňují i geniální ilustrace krále slovenského komiksu Josefa Gertliho, který je znám spíš pod přezdívkou Danglár a hudba Dana Fikejze.

2CD Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče vychází 24. dubna 2015