PAVEL HAAS QUARTET

SKLÍZÍ S NOVÝM ALBEM MEZINÁRODNÍ UZNÁNÍ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4172-2

Pavel Haas Quartet vydal u Supraphonu své šesté studiové album, které obsahuje oba smyčcové kvartety Bedřicha Smetany, č. 1 e moll „Z mého života“ a č. 2 d moll. Neuběhlo ani čtrnáct dní od vydání CD a už se objevují první nadšené reakce recenzentů z mezinárodně uznávaných médií. „Za posledních deset let vydal Pavel Haas Quartet řadu absolutně fantastických nahrávek a teď přidává další v podobě brilantního disku Smetanových smyčcových kvartetů. Mají tuto hudbu ve svých srdcích a hrají ji s opravdovou oddaností a stylem,“ uvedlo BBC Radio 3 ve svém pořadu CD Review a nahrávku odměnilo titulem Album týdne.

„Už se z toho stává pomalu zvyk. Pavel Haas Quartet nahraje album a kritici omdlévají a sahají do krabice se superlativy, kterou mají schovanou na nejhořejší polici, aby se vyhnuli přehánění. Výsledek? Album skončí jako Deska měsíce a horký kandidát na Gramophone Award,“ napsala Harriet Smithová do květnového čísla prestižního britského hudebního periodika Gramophone a svojí nadšenou recenzi uzavírá slovy: “Toto je CD, které dělá z recenzování nahrávek tu nejkrásnější práci na světě.“

První úspěchy nové nahrávky korunuje umístění na třetí příčce v oficiálním britském albovém žebříčku (Official UK Charts) věnovaném klasice, kam se album dostalo hned po prvním týdnu od vydání. Za zmínku stojí, že v žebříčku obchodů, jenž se specializují na klasiku se nahrávka ocitla na prvním místě. http://www.officialcharts.com/…lbums-chart/

Pavel Haas Quartet již letos stihl dvakrát vystoupit v londýnské Wigmore Hall, ale také na koncertech ve Španělsku, Francii, Dánsku a Austrálii. V těchto dnech kvarteto naplňuje svou roli rezidenčního souboru na festivalu Bodenseefestival, kde v řadě měst (Fridrichshafen, Konstanz, Lindau) odehraje celkem dvanáct koncertů s velkým podílem české hudby a také povede mistrovské interpretační kur­zy.

PAVEL HAAS QUARTET – AKTUÁLNÍ KONCERTY

25. 4. – 25. 5. – Bodenseefestival – RESIDENCE (DE)
25. 4. – Friedrichshafen (DE) – zahajovací koncert s SWR Sinfonieorchester
30. 4. – Ravensburg (DE) – Festsaal Weiβenau
2. 5. – Meersburg (DE) – Neues Schloss, Spiegelsaal
3. 5. – Tettnang (DE) – Barockschloss, Rittersaal
8. 5. – Konstanz (DE) – Konzil
10. 5. – Konstanz (DE) – Konzil
13. 5. – Konstanz (DE) – Konzil
14. 5. – Münsterligen (DE) – Klosterkirche
14. 5. – Münsterligen (DE) – Klosterkirche
15. 5. – Münsterligen (DE) – Klosterkirche
18. 5. – Innsbruck (AT) – Tiroler Landeskonserva­torium
21. 5. – Salem (DE) – Bibliothek
23. 5. – Achberg (DE) – Barockschloss, Rittersaal
16. 6. – Soul (KR)
15. 7. – Záhřeb (HR)
19. 7. – 20. 7. – Verbier (CH)

Podrobnosti ke koncertům zde: http://www.pavelhaasquartet.com/koncerty/

Pavel Haas Quartet byl založen v roce 2002 a nese jméno českého skladatele první poloviny 20. století Pavla Haase (1899–1944). Od roku 2004 získalo kvarteto mnoho prestižních ocenění, mezi které patří mj. vítězství v Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro, Chamber Choice BBC Music Magazine, MIDEM Classical Award a třikrát i „Oscar klasické hudby“ Gramophone Awards. Kvarteto hraje ve složení Veronika Jarůšková – housle, Marek Zwiebel – housle, Pavel Nikl – viola, Peter Jarůšek – violoncello.

Připojené video