HANA HEGEROVÁ SE VRACÍ...

RECITAL '70 – LIVE (2CD)

Vydává Tomáš Padevět v distribuci vydavatelství Supraphon.
2CD vychází 29. května 2015.

Objevený klenot! Jedinečná a neopakovatelná šansoniérka Hana Hegerová přichází se svým Recitalem '70, který ležel zapomenutý dlouhých 44 let v archivu Divadla Na zábradlí. Jde o její první a kompletní koncertní záznam, natočený v roce 1971. Dokazuje, jak výsostné postavení měla na tehdejší československé scéně populární hudby. Právě čtyřicetiletá Hana Hegerová předvádí bravurně své umění za doprovodu kapely vedené Milanem Dvořákem. Recital '70 nazkoušela původně pro divadlo Semafor, kde se odehrála premiéra. Žádný podobný live záznam jejího dřívějšího nebo tehdejšího recitalu nebyl dosud vydán. A je více než pravděpodobné, že ani neexistuje. Samotný Recital '70 zahrnuje 17 nahrávek, mezi nimi se objevují některé u nás dosud nevydané písně jako např. slovenská lidová Ej, vtedy len vtedy nebo slavná Brelova Ne me quitte pas, zpívaná v originále.

Původní záznam je doplněn ještě o 3 další bonusové hudební perly, které si také odehrají svou premiéru na hudebním nosiči. Z nich je nejpřekvapivějším objevem píseň Emancipovaná, z autorské dílny Hapka-Horáček. Původně byla natočená pro televizní Manéž Bolka Polívky v roce 1987. Nikdy však nebyla veřejně uvedena a zapomněli na ni autoři i samotná zpěvačka.

Jiný bonus Wie schön ist immer wieder das Frivolen pochází z východoněmeckého televizního seriálu Neviditelné hledí. Podařilo se jej získat z německého archivu DRA.

2CD provází booklet s mnoha informacemi o Recitalu´70 a osobními vzpomínkami. Deska zásadně doplní diskografii Hany Hegerové.

Hana Hegerová ukončila v srpnu 2011 svou uměleckou kariéru a vydání tohoto dvojalba je nečekaným „návratem“ legendy českého šansonu.

Deska byla vydána s laskavou podporou OSA partner.

Mediálním partnerem je Rádio Impuls, které v den vydání 29. 5. mj. ve světové premiéře zahraje píseň Emancipovaná a posluchači budou soutěžit o toto 2CD v pořadu Fanda a jeho banda.

Distribuci v ČR a SR zajišťuje Supraphon.

Na vánoční trh se ještě chystá jedinečná limitovaná edice 500 kusů tohoto Recitalu '70 v provedení klasického vinylového 2LP. Každé jednotlivé album bude očíslováno a doprovázeno kartou s vlastnoručním podpisem a datem paní Hany Hegerové! V současnosti již není téměř žádná možnost nový autogram od Hany Hegerové získat a z toho důvodu půjde o exkluzivní sběratelskou raritu!

„Mnohahodinový zvukový mastering studia Jámor přináší silný komorní zážitek. Právě proto jsem se rozhodl 2CD sám vydat a zprostředkovat emoci všem, kteří mají Hanu Hegerovou rádi stejně jako já.“
Tomáš Padevět, vydavatel

„Jsem ráda, že se to našlo. A zároveň jsem stále překvapená, že si někdo moje desky vůbec kupuje. Já sama se nemůžu poslouchat, protože vnímám jen chyby“ Hana Hegerová