TvMiniUni = 2. ALBUM!

BÓĎŮV MAGLAJZ

Druhé album nejoblíbenějších písniček z dětského pořadu TvMiniUni vydá na konci srpna Česká televize ve spolupráci se Supraphonem a společností Evolution Films. CD nazvané Písničky TvMiniUni tentokrát s podtitulem Bóďův maglajz bude poprvé představeno v neděli 30. srpna 2015 od 17:30 hodin na festivalu Letní Letná v rámci dne s ČT :D, kde se uskuteční zdarma Koncert s TvMiniUni. Celé vystoupení v Letenském parku bude pod taktovkou kapely Honzy Maxiána. Na pódiu se představí všechny postavičky, tedy pan Vrána, pan Voráček, Bóďa, Valentinka, Ajka, Jack, Franta Štajn a Flegy.

Album Písničky TvMiniUni – Bóďův maglajz bude v prodeji od pátku 4. září a navazuje na TvMiniUni – Flégyho výběr, které vyšlo na CD přesně před rokem.

TvMiniUni je zábavně vzdělávací pořad s písničkami pro děti od čtyř do asi osmi let, který běží na dětském programu České televize ČT :D od září 2013. Režisérem a spoluautorem pořadu je Janek Jirků (bývalý umělecký šéf divadla Minor a autor mnoha dětských divadelních představení), jenž ve spolupráci s výtvarníkem Hynkem Dřízhalem vytvořil z originálních loutek veselý televizní tým.

Hudba k dětskému pořadu je výsledkem práce hned několika talentovaných muzikantů: Marka Doubravy, Jiřího Hradila, Jana Matáska, Matěje Kroupy anebo Ondřeje Brouska. Texty písniček píší scénáristé pořadu Richard Malatinský, Zdeněk Jecelín, Petr Vršek, Jan Jírků a další. Nazpívali je loutkoherci Jiří Kohout, Ondřej Nosálek, Jana Kollertová, Anna Schmidtmajerová, Petr Besta a další.

„Vybírat písničky pro CD Bóďův maglajz bylo velmi těžké. Písniček už máme 125! Minulý rok jsme jich vydali 18, takže jsme letos volili z více než stovky! Věc komplikovalo, že máme rádi všechny písničky, které autoři a skladatelé pro TvMiniUni vytváří. Do každého dílu se píší dvě písničky a každý měsíc vznikají čtyři díly, takže každý měsíc v TvminiUni vznikne 8 nových písní! Za rok budeme mít možná už dvě stovky. Ale rozhodně nejde o počet. Na našich písničkách je zvláštní to, že nevznikají jako jiné písně: Z vnitřního popudu, z prožití velmi šťastného nebo velmi smutného okamžiku. Naše písničky vyprovokují děti svými otázkami: Co dělá bagr? Proč jsou kostely? Může člověk chodit větší rychlostí než 100 km v hodině? A my nemáme radost jen z toho, že jsme napsali písničku, ale i z toho, že jsme odpovídali zase na nějakou zajímavou otázku a že nás to bavilo,“ uvedl ke vzniku písní autor projektu Janek Jirků a s úsměvem ještě dodal: „Takže, když jsme se rozhodli, že tam nějaká písnička nebude, znamenalo to, že tam nebude i to všechno, co nás s tou písničkou bavilo. Tak snad příště. Plánujeme, že za rok vydáme další CD.“

Další informace:

http://decko.ceskatelevize.cz/tvminiuni

https://www.facebook.com/TvMiniUni?…

Připojené video