KAREL GOTT A JEHO DUETY!

Jedinečný komplet duetů poprvé v boxu 5CD!

5CD Box je v mimořádně bohaté a rozmanité diskografii Karla Gotta zcela výjimečný. Poprvé se tak k jeho příznivcům dostávají jeho nejvýznamnější a nejzdařilejší dueta, terceta a kvarteta nejen s našimi, ale i se zahraničními interprety. Komplet mapuje pěveckou kariéru devětatřiceti­násobného Zlatého a Českého slavíka od roku 1962 po současnost.

98 nahrávek se 72 kolegyněmi a kolegy. A to rovnou v 9 jazycích. Vedle češtiny a slovenštiny zazní angličtina, němčina, španělština, italština, francouzština, ruština i latina.

Na čtyřech CD, shrnujících nahrávky z období 1962–1978, 1980–1992, 1993–2006 a 2008–2015, doplněných o dvě letošní novinky, se objeví desítky očekávatelných i překvapivých hos­tů.

Mimořádný je pak disk 5: live nahrávky z let 1965 až 2010 dokazují, jak zajímavě koncertně zněl Karel Gott s Evou Pilarovou, Bárou Basikovou, Lucií Bílou, Martou Kubišovou, Ilonou Csákovou, Věrou Gondolánovou, Peterem Dvorským, Helenou Vondráčkovou, Karlem Černochem, Terezou Kerndlovou, Petrem Mukem, Evou Urbanovou či americkými černošskými operními sopranistkami Feliciou Weathers a Paulettou deVaughn.

Na 5 CD zaznívají nejen popové písně, které byly a jsou hlavní doménou Karla Gotta, ale i operní, operetní a muzikálové árie, skladby klasiků, italské canzonetty, jazz, swing, rock, country, soul, crossover, filmové písničky, tradicionály, spirituály a rap. Vedle už zmíněných zahraničních interpretů zmiňme ještě Alexandrovce, Bushida, Daliah Lavi, Martina Babjaka, Semina Rossiho, Xaviera Naidoo, Annu Marii Kaufmann a další známá jména evropské hudební scény.

Řada nahrávek – konkrétně 18 – jich vychází na CD dokonce úplně poprvé a byly zaznamenány v letech 1965–2010 na Gottových koncertech a v jeho televizních show. Například raritní Oči barvy holubí s Bolkem Polívkou, Silvestrovskou operu´99 s Waldemarem Matuškou, Hit Medley s americkou operní sopranistkou Feliciou Weathers, Dej mi víc své lásky se skupinou Olympic, duet z dnes už kultovního muzikálu Jesus Christ Superstar s Bárou Basikovou, árie O Mimi, tu piú non torni z Pucciniho opery Bohéma s Peterem Dvorským a další.

Zcela současné Gottovo umělecké směřování pak na tomto i ve světovém měřítku zcela ojedinělém projektu reprezentují dvě novinky. První duet se zpívajícím kytaristou Alfrédem Bittnerem Když máš ji rád vážně (Jestli oplácíš jí lásku)), což je cover slavné písně ze zpěvníku Bryana Adamse Have You Ever Really Loved A Woman.

Druhý duet s rockerem Petrem Kolářem To jenom láska zastaví čas, je původní poprocková balada, která vznikla speciálně pro tento projekt a je v produkci Miloše Dodo Doležala.