RADŮZA ZAHÁJÍ PODZIMNÍ TURNÉ

11.10. V NÁRODNÍM DIVADLE V BRNĚ

Koupit album
Katalogové číslo: RR006

Písničkářka a spisovatelka Radůza zahájí své podzimní turné k úspěšnému albu, které si hned v prvních měsících vysloužilo ocenění „zlatá deska“. Na první koncert v brněnském Mahenově divadle se posluchači mohou těšit tuto neděli 11. října.

Na turné doprovodí zpěvačku osvědčení hudebníci Josef Štěpánek (kytary), David Landštof (bicí) a Jan Cidlinský (housle, basa), kteří s Radůzou spolupracují už několik let. Na koncertech zazní notoricky známé písně, jako třeba Jednou to pomine, Ať není mi líto, ale především skladby z posledního alba Marathon. Navíc Radůza pro brněnský koncert připravila speciální bonus z chystané novinky.

Album Marathon vyšlo zároveň s knihou, kterou písničkářka sama napsala. Tento unikátní formát autorka nazývá chansonetto. Před čtenářem-posluchačem se odvíjí lidský osud jako dlouhý běh, při němž člověk bojuje se svými slabostmi a touhami. Právě proto nese album-kniha název Marathon – příběh běžce.

„Tentokrát jsem se pustila do skutečného vyprávění. Napsala jsem šestnáct povídek, které nemají jen společný námět, ale spojuje je i osoba vypravěče. Je jím člověk, který prochází stoletími od bitvy u Marathonu až do roku 1946, kdy své vyprávění uzavírá v Sudetech. Ke každé povídce jsem napsala písničku a tak vznikl jakýsi knižní muzikál. Nazvala jsem si tento útvar chansonetto,“ vysvětluje obsah autorka. „Zkušenost, kterou si hrdina mého vyprávění na konci putování dějinami odnese, je ta, že bolest ze ztráty milovaných je vždy stejná, bez ohledu na to, na které straně linie se oběť nachází,“ doplňuje ke své novince Radůza.
Po hudební stránce Radůza čerpá z folklóru, a to především českého. Na albu jsou však i písničky inspirované italskou, americkou či anglickou lidovou písní.

„Některé části textů jsem napsala v cizích jazycích, ale vždy je to jen prostředek, který má dokreslit prostředí, kde se příběh odehrává,“ dodává písničkářka. Přestože se Radůza doprovodila především sama, v mnoha písních jí aranže obohacují její stálí koncertní partneři.

Album Marathon – příběh běžce vyšlo 8. května 2015 v autorčině vlastním vydavatelství Radůza Records jako CD a kniha dohromady a během letních měsíců dostalo ocenění „zlatá deska“. Pro příznivce mluveného slova Radůza sama načetla povídky jako audioknihu.
Koncert se koná v brněnském Mahenově divadle 11. 10. od 19.00 a posledních pár lístků si můžete rezervovat na webových stránkách divadla. Hned poté Radůza pokračuje vyprodanými koncerty v novém ostravském klubu Jarka Nohavici Heligonka. Další koncerty najdete na webu Raduza.cz.

Video: https://www.youtube.com/watch?…

Připojené video