VILÉM VEVERKA & KATEŘINA ENGLICHOVÁ

VYSTOUPÍ NA ADVENTNÍM KONCERTU ČESKÉ TELEVIZE

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4185-2

Dva mezinárodně respektovaní interpreti klasické hudby – harfenistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka letos oslavili deset let, kdy pravidelně vystupují na společných koncertech. Spolu nyní také vystoupí v rámci přímého přenosu Adventního koncertu České televize z chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně. Zahrají od Maurice Ravela ze skladby Le tombeau de Couperin první část Prelude. Tento koncert se uskuteční v neděli 20. 12. od 17:30 hodin a je věnován Mobilnímu hospici Ondrášek z Ostravy. Televizní diváci jej mohou sledovat na programu ČT1.

Vilém Veverka i Kateřina Englichová letos na podzim vydali u Supraphonu svá novinková alba. Vilém Veverka nahrál skladby Antonia Vivaldi, Johanna Sebastiana Bacha a George Philippa Telemanna. Pro tento vysněný projekt si vedle klasicistního souboru Ensemble 18+ a přední německé cembalistky Barbary Marie Willi přizval jako speciálního hosta i svého bývalého učitele a kolegu, hobojistu Berlínské filharmonie Dominika Wollenwebera, který patří mezi nejlepší hobojisty současnosti a je profesorem na prestižní Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Album získalo Tip Harmonie, tedy tuzemské ocenění odborných recenzentů z hudebního měsíčníku Harmonie.

Nové album Musica per arpa renomované harfenistky Kateřiny Englichové obsahuje především skladby českých autorů 20. a 21. století. Zařazena je ale i Suita pro harfu Benjamina Brittena, která patří ke stěžejnímu harfovému repertoáru 20. století. Slavický, Hurník či Kabeláč představují harfu jako dynamický a asertivní nástroj, výrazově flexibilní a vyzývající k hledání. Ve dvou skladbách je Englichové partnerem Američanka Carol Wincenc, vysoce ceněná profesorka flétny na Juilliard School, a v Gemrotově triu hobojista Vilém Veverka a klavírista Martin Kasík.