TONYA GRAVES PROZRAZUJE V NOVÉM VIDEOKLIPU

CO PRO NI ZNAMENÁ BLUES

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6304-2

Album Back To Blues sklízí pochvalné recenze a Tonya Graves se s ním chystá vyrazit na své první sólové turné. Nyní v novém videoklipu prozrazuje, co pro ni znamená blues

Tonya Graves si pro první oficiální videoklip k albu Back To Blues vybrala slavný jazzový standard Meaning Of The Blues od Bobbyho Troupa, který nejen že byl úspěšný pianista, zpěvák a skladatel, ale těšil se v Hollywoodu i popularitě herce.

Píseň Meaning Of The Blues složil Troup již v roce 1957. V průběhu uplynulých desetiletí ji na svá alba zařadili například: Julie London, Mark Murphy, Miles Davis, Keith Jarrett , Shirley Horn či Michael Brecker. Nyní Meaning Of The Blues v podání Tonyi Graves uzavírá desítku tracků jejího alba Back To Blues.

Tonya Graves má s novinkou úspěch jak u recenzentů, tak u posluchačů. Album aktuálně představí v Jazz Docku na Janáčkově nábřeží 2 v Praze 5 již tento pátek 15. 1. 2016. Koncert je již beznadějně vyprodaný, a proto zpěvačka chystá další jarní vystoupení v tomto oblíbeném hudebním klubu.

S deskou Back To Blues se Tonya rozhodla věnovat převážně sólové dráze, proto se svojí domovskou kapelou Monkey Business odehraje pár vybraných koncertů už jen jako host a více ji bude vidět na samostatných sólových recitálech. Na duben dokonce připravuje první samostatné turné.

Z RECENZÍ
iDNES: V Česku bluesových desek příliš mnoho nevychází. A takových, které by snesly srovnání se světovou produkcí, už vůbec ne. Troufám si tvrdit, že Back To Blues je v tomto žánru jedním z nejlepších počinů, jaké tu kdy vznikly. Je moderní, i když neexperimentuje a plně ctí kořeny. Je osobité, i když je poctou mnoha předchůdcům. Je výtečně zahrané i zazpívané, aniž by si kdokoli ze zúčastněných „honil triko“. I ten jeho obal je vlastně dokonale stylový.

iReport: Na tento typ desky nemohla padnout lepší volba písní. Snad se díky tomuto albu dostane blues širší veřejnosti více do krve a bude dlouho kolovat v posluchačových žilách. Jistou váhu na tom samozřejmě nese i původ samotné zpěvačky, ale také jedinečný talent – dar hlasu a toho pravého hudebního cítění. Spojením žánrů, vynikajících muzikantů a touhy udělat si prostě hudebně radost vzniklo něco, co je v tuzemských vodách velkou raritou.

Musicserver.cz: Každá píseň je interpretovaná se zjevnou láskou k žánru, úctě k originálu, ale i se zdravou dávnou vlastní invence.

Aktuálně.cz: Je blahodárné slyšet její hluboký hlas konečně vyznít, k čemuž v Monkey Business neměla tolik prostoru. Album Back To Blues je nadčasové a zpěvačka jím vzdala hold žánru, který dal přímý základ mnoha dalším hudebním stylům.

Headliner: Zpěvačka Monkey Business na novince sympaticky bojuje se šablonovitostí.

Music.server.sk: Keď budete počúvať Back To Blues, nezabudnite zavrieť ústa. Album, z ktorého behajú zimomriavky po celom tele. Tonya predvádza na nahrávke svoj jedinečný hlas a všetko to, čo ním dokáže. Tento štýl jej jednoducho sedí, dokonca viac, než všetko to, čo predviedla na dokonalej debutovej nahrávke I´m The Only Me.

Připojené video