MEZZOSOPRANISTKA DAGMAR PECKOVÁ

PROZRADILA SVÉ PLÁNY…

Mezzosopranistka Dagmar Pecková i v novém roce pokračuje s koncerty projektu Hříšnice a zároveň chystá zajímavou novinku s písněmi Kurta Weilla a také autorský rozhlasový pořad. V únoru bude hostem několika talk show a v dubnu opět vystoupí s jubilujícím spirituál kvintetem.

V únoru talk show v České televizi i ve Švandově divadle a pořad na vlnách ČRo Dvojka

Dagmar Pecková bude v únoru hostem hned dvou talk show. Televizní se jmenuje Skrytý potenciál a vysílá se 4. února na ČT2. Jevištní hovory Davida Hrbka jsou naplánovány na 15. února ve Švandově divadle.
„S potěšením jsem přijala nabídku na autorskou rozhlasovou rubriku, která bude v rámci pravidelného pořadu Víkendový kolotoč. Chci se pokusit o vtipný pohled na svět opery, a tak ho i přiblížit posluchačům,“ dodává Dagmar Pecková k právě začínající spolupráci s Českým rozhlasem Dvojka.

Koncerty s José Curou

Pecková letošní rok koncertně odstartuje na dvou vystoupeních v Obecním domě v Praze, kde zazpívá 10. a 11. února ve skladbě světově proslulého pěvce José Cury Magnificat a v Il Tramonto Ottorina Respighiho. Tenorista se ujme dirigentského vedení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Hříšnice na koncertních pódiích i v letošním roce

Mezzosopranistka Dagmar Pecková v loňském roce slavila úspěch s projektem Hříšnice, jehož realizaci podpořila PBS group. Po vydání alba, na které zařadila árie biblických či antických hrdinek, jež hřešily nejen ze zklamané lásky, uskutečnila i několik koncertních provedení. Hříšnice ožijí i letos. Nejprve s nimi Dagmar Pecková vystoupí 20. dubna ve Filharmonii Hradec Králové. O dva dny později se přesune se stejným orchestrem a s dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem do Chrudimi.

Hříšnice se také stanou headlinerem několika festivalů. V rámci mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj zazpívá Pecková 31. května za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava vedené dirigentem Stanislavem Vavřínkem. S Filharmonií Brno a s dirigentem Aleksandarem Markovićem vystoupí 24. srpna na Mezinárodním hudebním festivalu Špilberk.

Hostem nové nahrávky Štefana Margity a dalších koncertů se Spirituál kvintetem

V březnu se Dagmar Pecková chystá do nahrávacího studia, kde bude hostem nové nahrávky Štefana Margity, který pro Supraphon připravuje speciální vánoční album.

Po obrovském úspěchu pražských jubilejních koncertů souboru Spirituál kvintet, jichž byla Dagmar Pecková hostem v pěti zcela vyprodaných Lucernách, se letos vystoupení uskuteční 2. a 3. dubna v Sono Centru v Brně.

Dáma v pánské společnosti

Dagmar Peckovou do svého ambiciózního orchestrálního cyklu přizvala PKF – Prague Phiharmonia. Společně vystoupí 10. května v Rudolfinu v rámci koncertu s názvem Dáma v pánské společnosti, kde zazní pod taktovkou Matthiase Pintschera písně Richarda Wagnera Wesendonck Lieder.

Cabaret Epoque Kurta Weilla

Konec koncertní sezony věnuje Pecková novému projektu Cabaret Epoque sestaveného z písní pozoruhodného skladatele první poloviny 20. století Kurta Weilla. S jeho songy se oblíbená pěvkyně představí v doprovodu Epoque Orchestra 14. června na festivalu Smetanova Litomyšl. „S dílem Kurta Weilla jsem se seznámila již v roce 1992. V angažmá ve Stuttgartu v rámci nastudování opery Vzestup a pád města Mahagonny. Mám ráda jeho osobité a nadčasové songy, šansony a již dlouho plánuji, že se jim chci více věnovat. Myslím, že právě teď pro ně nazrála doba. Moje pocta Kurtu Weillovi nebude jen repertoár ze Žebrácké opery či Vzestupu a pádu města Mahagonny, ale také písně a balady v originálních německých, francouzských a anglických verzích,“ prozrazuje Dagmar Pecková a zároveň dodává: „Kurtu Weillovi bude věnována i moje nová nahrávka. Album z jeho písní chystám ve spolupráci se Supraphonem na příští rok.“