JAMES HARRIES CHYSTÁ ZAMILOVANÝ KONCERT

A ZPÍVÁ V NOVÉ KRIMINÁLCE

Koupit album
Katalogové číslo: TRZ003

I když britský zpěvák James Harries preferuje jako svátek zamilovaných spíš 1. máj, ke svatému Valentýnu přichystal už na 11. února koncert v pražském klubu Café v lese. Fanoušci jeho uhrančivého hlasu se také mohou těšit, že ho uslyší v novém českém krimiseriálu.

Café V lese mi připomíná slavný londýnský klub

Speciální pražský koncert se koná 11. února v pražském klubu Café V lese. Písničkář na něm zahraje především skladby z aktuálního alba Until the Sky Bends Down, včetně oblíbeného singlu Salvation, který slaví úspěch v českém éteru. Skvělý klip k této písni vytvořil mladý režisér Tomáš Jelínek. Na koncertě však zazní i skladby z předešlých alb a James fanoušky potěší i žhavými novinkami, třeba písní o zhrzeném sněhulákovi.

„V Café V lese jsem nikdy před tím nehrál, ale velmi mi připomíná The Slaughtered Lamb, slavný hipsterský klub v Londýně, ze kterého mám krásné zážitky, takže se na to moc těším. Jako host zahraje můj kamarád Bob O’Keeffe, skvělý irský písničkář, co mě jednou na turné vážně zachránil,“ vzpomíná James Harries.

„Jamese znám už dlouhá léta a vždycky jsem věděl o potenciálu, který v něm dříme. Tentokrát mě ovšem posledním albem i koncertem, který jsem viděl, naprosto ohromil. Jak na desce, tak na koncertu nezazněla žádná ‚vata‘, hrál jeden hit za druhým a vzhledem k tomu, že je lepší než James Blunt, věřím, že osloví mnoho lidí,“ říká o zpěvákovi Štěpán Suchochleb, ředitel festivalu Nouvelle Prague.

Jamesův hlas v krimiseriálu a britské turné

Na poslední únorovou neděli chystá Česká televize premiéru krimiseriálu Modré stíny, který je pokračováním divácky velice úspěšné první série Případ pro exorcistu. Předlohu Michala Sýkory pro televizní zpracování adaptoval scenárista Petr Jarchovský. James Harries si zazpíval titulní píseň Blue Shadows.
Písničkář se na přelomu dubna a května chystá na turné po rodné Británii, v létě ho pak čekají evropské open air festivaly a pravděpodobně nevynechá ani několik českých.

Písničkář a skladatel

James Harries, který je u nás známý nejen svou písničkářskou tvorbou, ale i hudbou k filmům (např. Lidice), si svým předposledním albem, natočeným na telefon, získal tisíce fanoušků. Je pravděpodobně prvním hudebníkem, který takhle nahranou desku oficiálně vydal. Fanoušci i kritici ho často přirovnávají k Damienu Riceovi nebo Jeffu Buckleymu a časopis Rolling Stone o něm psal jako o „zlatém hlase“. Písničkář zvyklý spíše na komornější projev přišel s velkolepou studiovou deskou Until the Sky Bends Down, která vyšla na domácím labelu Tranzistor a její distribuci zajišťuje Supraphon. Nahrávka se těší příznivému přijetí hudebních recenzentů i posluchačů.

Vstupenky na koncert: https://goout.cz/…harries/jgk/

VIDEO: https://youtu.be/XMZcyYDP6Oo

Připojené video