LUBOMÍR BRABEC A PAVEL ŠPORCL V RUDOLFINU

BRAVO, VIVALDI!

Odchází kytarový virtuos Lubomír Brabec do důchodu? Ne, naopak – zakládá nový soubor Brabec Baroque Ensemble a na vrcholu své úspěšné kariéry připravuje na 21. dubna 2016 exkluzivní koncert v pražském Rudolfinu. V rámci jeho programu vystoupí jako speciální host populární houslista Pavel Šporcl. Prostor dostane i talentovaná kytaristka Hedvika Švendová. Galakoncert pod názvem Bravo, Vivaldi! bude poctou tomuto velkému skladateli. Oblíbený kytarista chce Vivaldiho optimistickou hudbou dopřát posluchačům chvíli klidu a harmonie v dnešní uspěchané době.

Lubomír Brabec na jaře letošního roku sice dosáhne důchodového věku, ale jako celoživotní sportovec a optimista chce být i aktivním seniorem, který má řadu plánů. „Chci dál dávat svojí hrou lidem radost a snažit se jim prostřednictvím hudební harmonie ukázat, jak je svět krásný,“ glosuje své odhodlání koncertní kytarista, který se nyní dokonce rozhodl založit svůj Brabec Baroque Ensemble. Jde o malý komorní soubor, složený ze špičkových hráčů, jak klasické tak rané hudby. Lubomír Brabec by v něm chtěl uplatnit své znalosti staré hudby ještě ze studií v Londýně, kdy působil na Royal Academy of Music a v Early Music Centre.

Kytarista se svým Brabec Baroque Ensemble vystoupí ve Dvořákově síni Rudolfina ve čtvrtek 21. dubna. Koncert pod příhodným názvem Bravo, Vivaldi! je součástí již šestnáctého ročníku cyklu Pražské hudební večery aneb Lubomír Brabec se svými hosty. Jde o jeden z nejdéle pořádaných festivalů komorní hudby v Praze.

„V uspěchané době přesycené konflikty je Vivaldiho optimistická hudba tím nejúčinnějším lékem, zdrojem radosti a odlehčení od všedních starostí. Jsem přesvědčený, že podporuje v posluchačích pozitivní myšlení,“ komentuje Lubomír Brabec dramaturgii chystaného galakoncertu Bravo, Vivaldi!. Hlavním hostem programu bude Pavel Šporcl, který spolu s Lubomírem Brabcem zahraje Vivaldiho Dvojkoncert. S kytarovým a orchestrálním doprovodem zazní v podání Pavla Šporcla skladba Léto z cyklu Čtvero ročních dob. Druhým hostem je mladá kytaristka Hedvika Švendová, jež zvítězila v mnoha mezinárodních soutěžích. S Lubomírem Brabcem zahrají Vivaldiho Dvojkoncert pro dvě kytary, smyčce a basso continuo.

Vstupenky jsou již k dispozici v pokladně České filharmonie v Rudolfinu na Alšově nábřeží 12 v Praze 1 a v předprodejní síti TicketPro.

http://www.ticketpro.cz/…nsemble.html