TEREZA ČERNOCHOVÁ ZAZPÍVÁ V BERNSTEINOVĚ MŠI

A CHYSTÁ TURNÉ S MONKEY BUSINESS I MNOHO DALŠÍHO

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6285-2

V roce 2015 Tereza Černochová vydala pod názvem Škrábnutí své druhé sólové album. Nahrávka, na které se zpěvačka podílela i autorsky, se setkala s příznivým přijetím posluchačů i hudebních recenzentů, kteří vyzdvihli především její nekonvenčnost a dotaženost. Média psala, že album je emotivní a přináší zvláštní snivou krásu.

Zatím se však podařilo uskutečnit jen několik koncertních provedení – Tereza k tomu říká: „Jak bylo náročné album Škrábnutí dokončit a kolika proměnami prošlo, než se dostalo do finále, tak asi stejný osud má i jeho koncertní pojetí. Tento rok se zatím rýsují koncerty v Praze a v Brně. Spojila jsem se se zajímavou muzikantkou, pianistkou a klávesistkou Viktorií Priester a již jsme i pár koncertů odehrály. Na podzim budou náladu celého koncertu dotvářet projekce výtvarníků z The Chemistry Gallery, které jsou už hotové.“

Pro svoje jedinečné hudební cítění bývá Tereza Černochová často zvána ke spolupráci na významných hudebních projektech, jako například: Sporcelain houslového virtuosa Pavla Šporcla, koncertní zpracování alba Pink Floyd The Dark Side of the Moon v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná hora, či koncertního projektu Sinatrology v rámci mezinárodních oslav 100. výročí Franka Sinatry. Aktuálně se Tereza Černochová podílí na novém nastudování Mše Leonarda Bernsteina, jenž právě vzniká v České republice ve špičkové produkci. Tereza glosuje: „Nikdy jsem nepracovala na něčem podobném. Muzikálům a divadlu se záměrně v práci vyhýbám. Myslím, že to není pro mě. A pak mi zavolá Vojtěch Dyk, v hlase slyšíte radost malého dítěte, a povídá mi: Leonard Bernstein Mass, co ty na to? Jasně. Bernsteina zbožňuju. Potom jsem si Mši pustila na desce a měla jsem rozporuplné pocity, že je to velmi hlasově náročné. Vojta mě nakonec přemluvil a jsem strašně ráda, že to udělal. Zamilovala jsem se do toho mimořádného díla. Do celého procesu, se kterým se setkávám poprvé. Poprvé taky pracuji s bratry Cabany. Celé je to velmi obohacující. Téma Mše se dá vztáhnout na jakoukoli situaci, která vás tíží nebo naopak těší. Jitří ve vás nejhlubší emoce a city. A to já mám ráda,“ uvažuje Tereza Černochová a ještě dodává: „Těším se, až ten obří kolos rozpohybujeme!“

Nové nastudování Mše Leonarda Bernsteina bude mít premiéru 6. března v Olomouci a následovat budou představení: 10. března v Českých Budějovicích, 15. března v Ostravě a 17. března ve Foru Karlín v Praze. Další představení jsou ještě plánovány na září 2016.

Tereza Černochová také s úspěchem spolupracuje s funkovou skupinou Monkey Business, kde se střídá s Tonyou Graves. Sama k tomu říká: „Monkey Business jsou pro mě nejlepší kapela vesmíru. Vždycky jsem to tak měla, mám to tak a asi to tak zůstane. Proto jsem šťastná jak blecha, že s nimi můžu hrát. Ten pocit s kapelou, která vládne bezkonkurenčně nejlepší tikaturou, je prostě nepopsatelný. A jako bonus jsme přátelé, takže po koncertě se nám ani nechce domů,“ dodává s úsměvem zpěvačka, jenž s Monkey Business absolvuje Zatím je všechno v naprostym rychtyku Tour, které začne 27. února v Havlíčkově Brodu a pokračuje celé jaro koncerty po českých a moravských městech, ale i v Bratislavě, a zakončí se 26. května velkým koncertem v Praze k 16. výročí kapely, kde budou s Tonyou obě.

VÝBĚR Z RECENZÍ NA ALBUM ŠKRÁBNUTÍ:

iREPORT/ Je zřejmé, že na Škrábnutí si dali jeho autoři hodně záležet – Tereza Černochová dlouho dávala dohromady jednotlivé skladby a díky této její tvorbě se jí povedlo se nebývale otevřít ostatním.

Kultura 21/ Škrábnutí od Terezy Černochové, zpěvačky s hlasem jak ponorná řeka, stojí za to! Zčistajasna přišla s deskou, kterou prostě jen tak neodložíte… přináší zvláštní snivou krásu…
Novinky.cz/ Tereza Černochová přichází s velice cool a introvertní deskou Škrábnutí, která se nesnaží dostat do supermarketů.

iDNES/ Na desce Škrábnutí udělala Tereza Černochová důležitý krok: začala zpívat česky. Nejde přitom o podlézání posluchačům. Už podle prvních singlů Škrábnutí a Podplouvám, bylo zřejmé, že Černochová na své sólové desce nebude na rozdíl od svých bývalých kolegyň honit puberťácké duchy formace Black Milk.

Lidové noviny/ Příjemné, zábavné, emotivní…

Připojené video