VIOLONCELLISTA JAMNÍK A HOUSLISTA ŠPAČEK ROZJÍŽDĚJÍ DOMÁCÍ KONCERTY

„VÁŽNÝ ZÁJEM“ PODPOŘTE NA KATALYZATOR.CZ

Domácí koncert je úžasný formát, který propojuje přátele, známé, sousedy, hudebníky a všechny zájemce o vážnou hudbu. Domácí koncerty fungují všude ve světě, kde je kultura na vyspělé úrovni – proč by se jim tedy nemohlo dařit i v naší zemi? Položil si tuto otázku violoncellista Tomáš Jamník se svými přáteli. „Během měsíce března plánujeme propagovat a šířit myšlenku domácích koncertů, zlepšovat informovanost o tomto tématu a postupně sbírat vážné zájemce na našich webových stránkách domacikoncerty.cz, kterou jsme pro tuto příležitost připravili,“ upřesňuje Jamník a zároveň dodává: „Zájemce budeme postupně propojovat tak, abychom si během měsíce dubna mohli všichni užít happening v podobě desítek domácích koncertů po celé republice.“

Pořadatelé si přejí, aby se akce povedla a proto zvolili cestu crowdfundingu na webu katalyzátor.cz, jehož výnos bude určen přímo na propagaci a organizaci obou měsíců. Náklady na výrobu webu, propagačního videa stejně jako výrobu a tisk propagačních materiálů se již podařilo pokrýt díky sponzorským darům.

„Ta důležitá cesta je však nyní před námi a my moc doufáme, že se k našemu Vážnému zájmu připojí více příznivců hudby. Čím více příspěvků se nám společně podaří na Katalyzátoru vybrat, tím více bude projekt vidět, a tedy tím bude i úspěšnější,“ přemítá violoncellista Tomáš Jamník.

Pořadatelé na crowdfundingovém portálu Katalyzátor nachystali řadu zajímavých odměn. Největším lákadlem jsou dva speciální domácí koncerty, pro které složili skladatelé Michal Nejtek a Miloš Orson Šťedroň dvě nové skladby, které ten večer zazní vůbec poprvé! Též sestava interpretů je pozoruhodná: na obou večerech vystoupí violoncellista Tomáš Jamník, poprvé v komorním duu se svou ženou Evou, podruhé s klavíristou Janem Bartošem a houslistou Josefem Špačkem.

KATALYZATOR.CZ: http://www.katalyzator.cz/…-vazny-zajem