ANETA LANGEROVÁ

PŘIVEZE RADOST DO MÍST, KDE JEŠTĚ NEKONCERTOVALA

Koupit album
Katalogové číslo: AS001-2

Na příběhy inspirované venkovem a Šumavou se lidé mohou nově těšit v jedenácti městech, čtyři z nich navštíví Aneta úplně poprvé.

Po úspěšném jarním a podzimním turné se Aneta s albem Na Radosti vydává na další místa v České republice. Celkem navštíví třináct měst. Vedle Ostravy a Prahy to je nově Děčín, Žďár nad Sázavou, Vysoké Mýto, Frýdek-Místek, Hranice, Písek a Trutnov. Vůbec poprvé bude zpívat ve Strakonicích, Hlinsku, Novém Jičíně a Příbrami.

Na turné ji doprovází kapela a smyčcové trio a kromě písní z nového alba zazní i starší skladby v nových aranžích.

“Spojení kapely a smyčcového tria nám dává možnost každou píseň pojmout trochu jinak. Některé písně zpívám pouze za doprovodu smyčců, jinde převažuje zase kapela, poté se smyčcové trio s kapelou spojí a vytvoří takový malý orchestr anebo se naopak doprovodím sama. Důležité jsou pro mě kontrasty”, prozrazuje Aneta.

V létě bude turné pokračovat sérií koncertů „Pod širou oblohou“. Přichystáno je celkem osm koncertů na krásných místech, jako jsou amfiteátry, nádvoří zámků či vyhlídka z hradu. Dva koncerty budou v doprovodu symfonického orchestru.

„Mám za sebou nádherný rok. Celé turné Na Radosti je pro mě silný zážitek, který společně sdílíme s kapelou a nejbližším týmem lidí. Když jste s někým 24 hodin na cestách, hodně vás to sblíží. Mám to štěstí, že to mezi námi funguje hudebně i lidsky. Těším se na to zvláštní napojení a energii, která při koncertech vzniká mezi námi a publikem ale i na každodenní “všední slavnosti”, které spolu zažíváme. Třeba takové zastávky na pumpě. Myslím si, že bychom mohli vydat průvodce kvality kávy na benzinkách v celé republice. Jsme opravdu znalci:-)”, říká Aneta Langerová.

Termíny jarního turné Na Radosti 2016:

4.3.2016 – Děčín, Městské divadlo
5.3.2016 – Strakonice, Dům kultury
14.3.2016 – Žďár nad Sázavou, Městské divadlo
15.3.2016 – Hlinsko, Multifunkční centrum
16.3.2016 – Vysoké Mýto, Šemberovo divadlo
20.3.2016 – Praha, Studio DVA divadlo
21.3.2016 – Praha, Studio DVA divadlo
4.4.2016 – Frýdek-Místek, Národní dům
5.4.2016 – Hranice, Divadlo Stará střelnice
6.4.2016 – Ostrava – Zábřeh, DK Akord
7.4.2016 – Nový Jičín, Beskydské divadlo
20.4.2016 – Příbram, Divadlo A. Dvořáka
21.4.2016 – Písek, Divadlo Fráni Šrámka
7.5.2016 – Trutnov, UFFO

Termíny turné Na Radosti 2016 „Pod širou oblohou“:

21.6.2016 – Kunětická hora, vyhlídka hradu
21.7.2016 – Sedmihorské léto, Karlovice-Sedmihorky
22.7.2016 – Moravský Krumlov, nádvoří zámku
23.7.2016 – Třeboň, nádvoří radnice
5.8.2016 – Nový zámek Kostelec nad Orlicí, zámecký park
6.8.2016 – Prázdniny v Telči, nádvoří zámku
7.8.2016 – Zámek Berchtold, Kunice, nádvoří zámku
26.8.2016 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku

Termíny koncertů se symfonickým orchestrem:

20.6.2016 Mezi­národní hudební festival Smetanova Litomyšl, Zámecké nádvoří – koncert s kapelou a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu
6.7.2016 Karlovy Vary, amfiteátr – koncert s kapelou a Karlovarským symfonickým orchestrem

Veškeré informace o turné a předprodeji vstupenek naleznete na webu www.langerovaaneta.cz.

Album Na Radosti vyšlo na konci roku 2014. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovala dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. V anketě Žebřík 2014 Bacardi Music Awards ji fanoušci ocenili za zpěvačku roku, album Na Radosti a za píseň Tráva. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby – CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards proměnila všechny v andělské sošky.

„To místo jsme si zamilovali. Čas uchoval jen dvě chalupy na samotě, sochu panenky Marie a ruinu kapličky. Ale na příběhy lidí, kteří tam žili, jako by neměl žádný vliv. Ty tam doslova visí ve vzduchu a my jsme se rozhodli je vyprávět,“ vypráví Aneta.

Dvakrát platinovou desku lze zakoupit v distribuční síti Supraphon anebo v exkluzivní edici s podpisem Anet přímo na www.langerovaaneta.cz. V digitální podobě je k pořízení na Supraphonline.cz, Clickmusic.cz či iTunes.

Videoklip k písni Tragédie u nás na vsi: https://www.youtube.com/watch?…
Videoklip k písni Tráva: https://www.youtube.com/watch?…
Lyric video k písni Svatá Kordula: https://www.youtube.com/watch?…
Video Na Radosti: https://www.youtube.com/watch?…
Ochutnávka písní: http://www.youtube.com/watch?…

Děkujeme za podporu projektu Partnerství OSA a dalším partnerům: Rádio Impuls, SHERWOOD Digital, Volkswagen, Supraphon.