MOZART PRO MAMINKY A DĚTI

ZAJÍMAVÁ NOVINKA

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4200-2

Vědecké výzkumy ve světě potvrzují, že poslech klasické hudby pozitivně ovlivňuje harmonický vývoj dítěte. Zejména skladby Wolfganga Amadea Mozarta mají prokazatelné výsledky při rozvoji duševních schopností malých posluchačů. Jedná se o takzvaný „MOZARTŮV EFEKT“. Je dokázáno, že hudba tohoto skladatele má uklidňující účinky pro maminku i dítě. A nejen to. Jeho nahrávky mohou stimulovat mentální a talentové vlohy od raného dětství.

Supraphon vydává v pátek 4. března 2016 kompilaci z děl W. A. Mozarta, která byla sestavena speciálně pro potřeby rodičů, jejž chtějí podpořit hudební, myšlenkovou a kreativní činnost svých ratolestí. Může pomoci také při usínání i příznivě ovlivnit aktivitu dítěte. Poslech je doporučen i pro těhotné maminky.

Mezi nahrávkami tohoto nového titulu naleznete například skladby: Malá noční hudba, Koncert pro klavír a orchestr č. 21 C dur, Koncert pro lesní roh a orchestr č. 3 Es dur, Koncert pro housle a orchestr č. 3 G dur, Koncert pro klavír a orchestr č. 23 A dur. Vše v podání těch nejlepších orchestrů a sólistů.

Vydání alba mediálně podporuje časopis Betynka, který přinese k tomuto tématu několik zasvěcených článků.

Připojené video