NOVÝ KLIP KAPELY TIMUDEJ

album Ještěně vyjde 20. 3.

Na domácí hudební scéně už se pohybuje přes dvě dekády a během té doby se undergroundu postupně vypracoval k sympatické moderní a velmi zábavné nadžánrovosti – to je ve zkratce černošicko-balkánský ansámbl Timudej. Ti, kdo jej znají, na něj nedají dopustit, ostatní by měli svou neznalost napravit. Příležitost mají právě teď prostřednictvím zbrusu nového klipu Já jsem DJ, jenž předznamenává nové album Ještěně!

Podívejte se zde: https://youtu.be/qWgly33iOy4

„Klip Já jsem DJ se natáčel v rozmezí dvou měsíců na konci minulého a začátku tohoto roku. Natáčelo se v exteriérech i interiérech, přičemž hlavní lokace byly dvě – jednak naše domovské Černošice, jejich vily a malebné okolí města a pak České Budějovice. Druhá lokace vyplynula z obsazení tanečního souboru NG Dance Crew, který odtud pochází a pro klip si nacvičil taneční sestavu šitou na míru hudbě písně. Zázemí v Budějovicích nám poskytl hudební klub Fine Music Club,“ odkrývá kapela detaily natáčení vtipného klipu.

Scénáře, režie, střihu i postprodukce se zhostil kytarista Tomáš Fleišer, za kamerou stál pro změnu zpěvák Pavel Horák. Ústřední postavou klipu pak je „Timudejovo alter-ego na špinavou práci“, východoněmecký mág a iluzionista Rudy Korer, „který dělá věci naprosto suvenýrním způsobem, dělá vše úplně jinak, než kdokoli jiný, ale vždy se na to dobře dívá. Na první pohled se zdá neuvěřitelné, že někdo takový může vůbec existovat. Přes svou subtilní postavu a vzrůst má neuvěřitelnou výdrž, klidně udělá x-krát za sebou na parketu vozemboucha, jen když ho při tom bude pozorovat alespoň jedna žena. Je v tom taková ta německá houževnatost, kterou byste v našich krajích jen obtížně hledali.”

Ostatně právě přítomnost krásných dívek přiměla hrdinu klipu, aby se kvůli několika záběrům naučil jezdit na stařičké Jawě 350. A nebyl by to Rudy, kdyby do videoklipu nevložil své nečekané taneční kreace, jimiž profesionální tanečnice chvílemi, eufemisticky řečeno, překvapil.

A překvapeni z nové písně mohou být i znalci dřívější tvorby Timudej, který má doposud na svém kontě dvě řadová alba Paní, pojďte si hrát (2005) a Con'Čerto Grando (2008). Jak ale kapela upozorňuje, song Já jsem DJ je v rámci desky tak trochu anomálie, minimálně tedy, co se hudebního stylu týče.

Na druhou stranu bude nové album Ještěně obecně prý: „více taneční, než byla alba předchozí. Taneční v tom smyslu, že jde o hudbu, na kterou se dobře tancuje, nikoli v užším pojetí tanečních elektronických beatů. Když se podíváte do světa, naleznete v každém jeho koutě spoustu tanečních stylů – hudby, na kterou lidé, kteří odtud pocházejí, rádi tančí. Takoví chceme být i my, chceme, aby naše hudba vybízela k tanci.“

Co je na tom pravdy, se dozvíme už brzy, konkrétně první jarní den, který dle kalendáře letos připadá na 20. března. Právě v tomto termínu vyjde třetí řadové album Ještěně.

Připojené video