SVĚRÁK A UHLÍŘ PŘEVZALI DIAMANTOVÉ DESKY

V PRODEJNĚ SUPRAPHON MUSICPOINT

Koupit album
Katalogové číslo: VT 7132-9

Jubilejní diamantové desky předala ve čtvrtek 17. 3. 2016 ředitelka Supraphonu Iva Milerová Zdeňku Svěrákovi a Jaroslavu Uhlířovi. Slavnostní akce se uskutečnila v nové prodejně SUPRAPHON musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. Iva Milerová ocenila padesát let spolupráce Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře s vydavatelstvím Supraphon. Zároveň populární autorská dvojice představila zástupcům médií speciální set CD+DVD Operky a audioknižní komplet 8CD Povídky a Nové povídky, které vycházejí ke Svěrákovým osmdesátinám.

Většinu povídek ze zmíněných audioknih načetl sám autor, ve třech případech svěřil roli vypravěče Daniele Kolářové a Libuši Šafránkové. V novém kompletu jsou všechny povídky tak, jak je Svěrák napsal pro knižní podobu, která vyšla v nakladatelství Fragment. Účinek četby umocňuje Uhlířova hudba.

Sugestivními texty a melodiemi oplývají i oblíbené Operky z televizního cyklu Hodina zpěvu. Obsahují zhudebněné pohádky O Budulínkovi, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka.

„Jubilejní diamantovou deskou jsme chtěli ocenit vynikající spolupráci s panem Zdeňkem Svěrákem, který už před padesáti lety napsal první text k písničce vydané Supraphonem. Je nám ctí být součástí jeho tvůrčího světa, spolupráce s ním je jedinečná,“ uvedla Iva Milerová s tím, že Zdeněk Svěrák má v supraphonském archivu 175 uměleckých počinů v celkové délce 103 hodin. Jaroslav Uhlíř jich má 120.

Tituly Operky a Povídky a Nové povídky vycházejí v pátek 18. 3. 2016

http://www.supraphonline.cz/…31868-operky

http://www.supraphonline.cz/…idky-komplet