CENA MAGNESIA LITERA PRO AŇU GEISLEROVOU

ZA P.S. PŘEVZALA CENU ČTENÁŘŮ!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6418-2

Patnáctý ročník knižních cen Magnesia Litera, jehož předávání se konalo v úterý 5. 4. 2016 na Nové scéně Národního divadla v Praze, ocenilo cenou čtenářů Kosmas knihu P.S. Ani Geislerové.

Koncem loňského roku vyšla kniha populární herečky s názvem P.S. u nakladatelství Ikar a Supraphon zároveň titul vydal v audio verzi. „Deníkové zápisky o smyslu života ukrytém v meruňkové marmeládě“ ilustrovala autorčina sestra Lela Geislerová a vyšly v jedinečné grafické úpravě. Audio verzi namluvila sama Aňa Geislerová.

Deníkové zápisky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech, jejichž datace není úplně jistá, se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit. Autorka se svým vtipným, osobitým stylem často dotýká základních věcí, jako je rodina, láska nebo dětství, a zve čtenáře, aby se na cestu vydal s ní.

TŘI OTÁZKY PRO AŇU GEISLEROVOU:

Psala jste si někdy v životě opravdový deník?

Deníky jsem si psala vždycky nárazově. Pravidelně, buď když jsem byla úplně nejvíc šťastná, nebo úplně nešťastná. A pak jsem psala a píšu deníky svým dětem.

S jakými pocity čtete své zápisky a postřehy z oněch pěti let?

Jsem ráda, že je mám. Je to takový zvláštní záznam ze života. A zpětně jsem sama občas zaskočená vlastní otevřeností.

Už máte nápad na další knihu, začala jste na ní pracovat?

Mám nápad na další dvě. Jen se obávám, že bez redakčních uzávěrek mi to bude trvat hodně dlouho, i když koncepty už si raději chystám. A už teď ty knížky vidím na poličce vedle sebe a těším se na ně.

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…islerova-p-s