DÁDA SLAVÍ NA 3CD

IDOL DĚTÍ VE VÝBĚRU NEJVĚTŠÍCH HITŮ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6333-2

Supraphon vydává 8. dubna 2016 výběr nejúspěšnějších písniček zpěvačky a herečky, která si dokázala zcela podmanit dětské publikum. Trojalbum pod příznačným názvem Best Of Dáda vychází u příležitosti letošního kulatého životního jubilea Dagmar Patrasové, ale i k 30. výročí zrodu výjimečného fenoménu dětské zábavy.

Sestava výběrového 3CD Best Of Dáda vysvětluje fakt, proč se Dagmar Patrasová stala tak oblíbenou interpretkou písniček pro děti. Psali pro ni skvělí autoři jako Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Ivan Mládek nebo Michael Kocáb, Ondřej Suchý či Jiří Suchý. Písničky byly vždy dobře aranžované a hrané kvalitními orchestry. Především však Dagmar Patrasová dokázala děti zaujmout svým milým a laskavým hlasem, hravostí a žertovným stylem zpěvu. Ondřej Suchý v doprovodném textu nového 3CD upozorňuje na důležitý fakt: „Dagmar Patrasová by byla dobrá herečka a zpěvačka pro dospělé, ale nebyla by jedinečná. Jedinečnou se stala teprve svým na děti zaměřeným písňovým repertoárem.“ Dětským idolem se Patrasová stala ihned po vydání svého dnes již multi-platinového alba Pasu, pasu písničky, jež vyšlo v roce 1987.

Roztomilým a trochu uličnickým zpěvem zajímavých textů a hudby od dobrých autorů vytvořila Dáda obraz, který dětem zrovna na přelomu osmdesátých a devadesátých let chyběl: moderní princeznovská postava, pohybově skvěle nadaná, s rošťáckýma očima a vlídným úsměvem ve tváři, zpívající převážně veselé, rytmické skladby.
„Děti se rády smějí, mají velkou obrazotvornost, dovedou si představit, jak se chytá taková žížala na pasece, jak se pasou písničky, jak vypadá batě satě, jaké to je, když draka bolí zub, jak leze sádlo na chleba a jak asi vypadá doktor Škrášek, strašidýlko Emílek anebo Rudla Šmudla,“ komentuje Dagmar Patrasová své dětské publikum a jedním dechem dodává: „Děti jsou ten největší zázrak, co mě v životě potkal.“

Vydavatelství Supraphon vydá 8. dubna 2016 komplet nejoblíbenějších písniček pro děti v exkluzivním výpravném 3CD boxu k letošnímu kulatému životnímu jubileu Dagmar Patrasové (* 27. dubna 1956), ale i k 30. výročí zrodu výjimečného fenoménu dětské zábavy.