POJĎTE, DĚTI, ZA POHÁDKOU!

NOVÁ AUDIOKNIHA URČENÁ NEJMENŠÍM POSLUCHAČŮM

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6427-2

Režisér a úspěšný spoluautor několika knížek pro děti Radek Adamec přichystal v Supraphonu novou audioknihu s výběrem z klasických českých pohádek pro nejmenší v podání samotných dětí a jejich pohádkového dědečka Oty Jiráka. V audioknize Pojďte, děti, za pohádkou je důležitý především příběh, fantazie dětí a důraz je kladen na spravedlnost, potrestání zla a vlastní ponaučení. Posluchači se mohou těšit na Karkulku, kůzlátka, Palečka, medvědy, loupežníky nebo na hrneček plný kaše. S Honzíkem se budou učit latinsky a podívají se s ním i do světa.

U příležitosti vydání audioknihy Pojďte, děti, za pohádkou jsme položili několik otázek jejímu producentovi a režisérovi Radku Adamcovi.

Radku, jak se zrodil nápad vydat klasické české pohádky v nových nahrávkách interpretovaných dět­mi?

Tuto variantu jsem zvolil, abych malé děti ještě více přitáhl k poslechu. Věřím, že je zaujme podání jejich skoro vrstevníků. Myslím, že pro předškoláky a začínající školáky, kterým je toto album především určeno, je důležitá bezprostřednost v přednesu vypravěčů. Děti určitě neřeší, jestli ten, nebo onen herec je známý, či kolik získal ocenění. Jsem bývalý učitel a poslední dobou občas vystupuji před dětmi s autorským pořadem Pohádkové povídánky, což je interaktivní pořad o pohádkách, který jsem pro děti napsal, či zaznamenal na audioknihy. Věřte, nevěřte, ale když vtáhnete do děje samotné děti, pokaždé se budou bavit lépe, než když se budete snažit dělat nějaké velké umění.

Jak jste vybíral dětské interprety?

Toto jsem s důvěrou svěřil paní Miloslavě Pospíšilové, se kterou jsem již v minulosti spolupracoval, a která vede dětský sbor Prážata. Svoje svěřence zná nejlépe, a ví přesně, jak na tom jsou s přednesem. Výslednou podobu vyprávění u jednotlivých dětí jsem ladil až ve studiu při režii.

Zapojení Oty Jiráka do nahrávky má nějaký konkrétní důvod?

Vycházelo to tak trochu z koncepce alba. Potřeboval jsem k dětským hlasům nějaký protipól. A Ota Jirák se svým skvělým, hlubokým hlasem, byla správná volba. Na albu vlastně představuje dědečka, kterého děti přemluví, aby jim také vyprávěl nějakou pohádku.

Kdo je autorem hezké titulky CD?

Autorkou obrázku je výtvarnice a kreslířka Lenka Procházková a grafickou úpravu jsem připravil ve spolupráci s Pavlou Zimmermannovou.**

10 DŮVODŮ PROČ DĚTI RÁDY POSLOUCHAJÍ AUDIOKNIHY:

Audiokniha oživuje příběhy z knížek.
Audiokniha doprovází při usínání a dělá sny barevnější.
Audiokniha učí naslouchat.
Audioknihu lze poslouchat i se zavřenýma očima.
S audioknihou se obyčejná jízda autem může změnit v zábavný let.
Díky audioknize je možné si zapamatovat oblíbené příběhy zpaměti.
Při poslechu audioknihy si mohou děti hrát, malovat nebo pozorovat oblohu.
Při poslechu audioknihy nikdo není sám.
Poslouchat audioknihy je možné společně s kamarády a rodiči.
Audiokniha probouzí chuť přečíst si knížku.