BARBORA POLÁKOVÁ ZÍSKALA DVA ANDĚLY

JE OBJEVEM ROKU 2015 S NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SKLADBOU

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6300-2

Barbora Poláková akademiky zaujala svým eponymním albem, které ocenili hned dvěma Anděly. Cenu získala v kategoriích: Skladba roku a Objev roku.

Vedle Polákové se na deseti skladbách autorsky podílel producent Jan P. Muchow a pianista David Hlaváč, které ve studiu doplnili ještě zpěvačka Kateřina Sedláková, basák Přemek Matějovic a bubeník Davida Bartoška. Album vydal v listopadu na CD i digitálně Supraphon.

Ceny Anděl 2015
Zpěvák – David Koller
Zpěvačka – Klara
Kapela – Kryštof
Skladba – Nafrněná (Barbora Poláková, Jan P. Muchow a David Hlaváč)
Album – ČeskosLOVEnsko (David Koller)
Síň slávy – Michal Pavlíček
Objev – Barbora Poláková

České hudební ceny jsou po vzoru zahraničních cen Grammy každoročně udělovány již od roku 1991. Symbol zlaté sošky anděla však vznikl v rukách Jaroslava Róny až v roce 1997. „Anděl symbolizuje prostředníka mezi člověkem a Bohem a hudba ve své nejdokonalejší podobě plní tutéž úlohu. Je jakoby neskutečná a člověka povznáší k vyšším sférám. Vycházel jsem z předpokladu, že nejvytouženější uměleckou cenou je Oscar a nejčastějším lidským snem je létat,“ říká tento akademický sochař.

O výsledcích Cen Anděl rozhodují lidé, kteří s českou hudbou přicházejí do kontaktu po celý rok, sledují ji a mají přehled o české hudební scéně. Jsou mezi nimi novináři, rozhlasoví i televizní dramaturgové, promotéři, nezávislí hudební odborníci či obchodníci. Vybraní akademici, jež jsou součástí Akademie populární hudby (Seznam APH 2014) jsou každoročně voleni Výborem Akademie populární hudby. Výbor APH, čítající 5 až 9 členů i Akademie, čítající cca 100 členů, jsou voleni na období jednoho roku.

Nominován a dále oceněn může být jen hudební projekt, jehož původním vydavatelem, distributorem či prodejcem je subjekt se sídlem na území České republiky, a jenž byl vydán nebo zveřejněn v průběhu sledovaného období. Konkrétní podmínky upravuje Statut cen APH. Další info najdete na: http://cenyandel.cz/

Připojené video