VÁCLAV HYBŠ: HYBŠ HRAJE O LÁSCE

Kapelník Hybš a jeho hosté: pop v trvale elegantním provedení!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6217-2

Velký orchestr, velké melodie a velké téma na speciálním výběru! Kapelník Václav Hybš v období let 1968 až 1990 natočil s našimi populárními zpěváky spoustu krásných písniček – a hned 22 z nich najdete na této kompilaci.

Uslyšíte tu songy proslavené v zahraničí, mezi nimiž nechybí Around The World, True Love, Only He, Amor, amor, Soleado či Unchained Melody s českými texty Jiřiny Fikejzové nebo Zdeňka Borovce. Podstatnou část ale tvoří to zamilovaně nejlepší z historie domácí populární hudby: Jen pro ten dnešní den, Cikánka, Tak abyste to věděla, Hm, hm, Píseň pro Kristýnku, Už nikdy víc milovat nebudu, Motýl nebo Povím to tancem. Specialitou je tu láska na lidovou notu: Modrý sarafán, Děvče, děvče nebo Zdálo se mně, má panenko.

Uvedená témata se dočkala přitažlivého zpracování v podání Evy Pilarové, Waldemara Matušky, Karla Gotta, Nadi Urbánkové, Karla Černocha, Jiřího Štědroně nebo Pavla Bartoně, nechybí tu zajímavosti pro pečlivě vybrané interprety z řad herců.

Láska v podání Miloše Kopeckého, Jaroslava Satoranského, Jiřího Císlera nebo Josefa Abrháma má velmi různé podoby, ale zajímavost nepostrádá žádná z nich.