ONDŘEJ BRZOBOHATÝ OHLAŠUJE PROJEKT UNIVERSUM

SYMPHONICUM TOUR 2016 DNES KONČÍ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6254-2

V pátek 22. dubna uzavře dvěma koncerty (jedním od 20h + pro velký zájem přidaným od 17h) v ostravském Divadle Jiřího Myrona Ondřej Brzobohatý své úspěšné Symphonicum Tour 2016.

Odstartoval ho začátkem března vyprodaným plzeňským koncertem, představil se celkem v devíti městech v Čechách a na Slovensku. Ojedinělé spojení Ondřeje Brzobohatého a jeho kapely se symfonickým orchestrem Epoque Orchestra pod taktovkou japonského dirigenta Chuhei Iwasakiho doplnili dva speciální hosté – zpěváci Václav Noid Bárta a Peter Cmorik.

„Čekají nás sice dva úplně poslední koncerty, ale ještě se pořád nechci ohlížet. Chci si stále vychutnávat to kouzlo přítomnosti, kdy vím, že jsme stále v procesu turné. Dokud nezazní jeho poslední tón, nic nekončí. Každopádně si tenhle pocit užívám naprosto pohádkově, a kdybych měl hledat přirovnání, jistě by mezi nimi nechyběl ani splněný sen,“ začíná bilancovat Ondřej Brzobohatý.

Symphonicum Tour 2016, které muselo být z důvodu Ondřejova zranění přesunuto z listopadu 2015 na březen a duben 2016, bylo ve většině měst vyprodané již před jeho startem. V Praze, Brně a Ostravě byla dokonce přidána i druhá odpolední představení. Záznam z koncertů v Hudebním divadle Karlín vyjde v říjnu na CD a DVD v limitované edici České televize, která ho také odvysílá.

Po pátečním finále čeká Ondřeje dlouhá koncertní pauza. Tu ukončí až prosincová vystoupení k připravovanému projektu Universum. V prodeji jsou zatím termíny 18. 12. v pražském Foru Karlín (během týdne se vyprodala třetina kapacity sálu) a v pondělí 25. dubna bude zahájen předprodej také na termíny 4. 12. v brněnském Sono centru a 11. 12. v ostravském Gongu.

„Mám spoustu studiové práce, která se netýká jen mé připravované desky a které je třeba se věnovat naplno, takže koncerty s kapelou, ačkoliv je miluju, by mě tak trochu rušily,“ vysvětluje hudebník. Projekt Universum zahrnuje novinkové autorské album, turné i novou grafickou prezentaci umělce. Pro koncerty Ondřej připravil nejen pozměněnou sestavu svého hudebního tělesa čítajícího 15 muzikantů, ale i několik nevšedních hostů, jejichž jména zatím zůstávají tajemstvím.