TATA / BOJS zfilmovali Nadčasovou

V červnu podpoří dvě benefice

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6281-2

Tata Bojs mají pro své fanoušky další libůstku. Je jí zbrusu nový klip k úvodní písni Nadčasová z loňského alba A/B, který Tatáči natočili společně s režisérem Petrem Hanouskem a hlavní roli v něm hraje Tereza Voříšková.

Podívejte se zde: https://www.youtube.com/watch?…

„Petr Hanousek za námi přišel s tím, že má nápad na klip, který by se k nám prý hodil. V té době neslyšel ani jednu písničku z desky A/B, protože jsme jí teprve dokončovali. Když mi to odvyprávěl, až zázračně to sedělo právě k písni Nadčasová. Tak jsem mu jí poslal a jemu sedla taky,“ vysvětluje Milan Cais, proč padla volba právě na úvodní song alba.

Atmosférický černobílý videoklip, který byl točený metodou jednoho záběru v jedoucím vlaku na málo frekventované trati u Kolína, je navíc pro kapelu i režiséra hodně osobní. Kamera jakoby supluje pohled očí Milana, který ke klipu prozrazuje: „Protože se v písničce zpívá o minulosti, přítomnosti a nevyřčeně i o budoucnosti, rozdělili jsme si s Petrem pracovně prostředí tak, že interiér kupé je přítomnost, situace venku za oknem jsou děje minulosti a odrazy ve skle mají být pohledem do budoucnosti. V klipu se dějou věci, který se nám někdy v minulosti skutečně staly. Každej z nás včetně režiséra napsal pět až deset zážitků a z těch si pak Petr vybral ty zfilmovatelný. Někdo se coby roční dítě dusil rohlíkem, někdo si jako kosmonaut podal ruku s Václavem Havlem a někdo zase dostal ránu krumpáčem do hlavy…, to všechno se opravdu stalo! :-)“

„Mimochodem, ty naše ‚sebrané spisy‘ jsou samy o sobě zajímavým čtením! Netvrdím, že mají vyloženě literární hodnotu, ale nějakou přidanou hodnotu ke klipu tvoří. A dost mě bavilo sledovat, jak si „Hany“ poradil s tak naprosto nezfilmovatelným materiálem. Tím spíš, že ho měli na plátně/obrazovce předvést absolutní neherci – tedy my. Netýká se samozřejmě Terezy,“ dodává Mardoša.

Dle aktuálních informací navíc Nadčasová určitě nebude poslední písní z A/B, která bude mít svůj videoklip. „Zimou unavená krajina a černobílost obrazu skvěle podtrhují celkovou atmosféru písničky. A ač by se to možná mohlo zdát překvapivý, je to náš první černobílý klip! Je úplně novej, máme z něj velkou radost, ale běžíme dál (smích). V současné době jsou už ‚v běhu‘ práce na klipu k písni Běžec s režisérem Davidem Ondříčkem, a dokonce se pracuje na dalším videu k Radioamatérovi, tentokrát hranému. To bude malá vzpomínková pocta video formátu VHS,“ poodkrývá klipové plány T/B Milan Cais.

Kromě klipů jsou Tata Bojs ale samozřejmě aktivní i koncertně. Po úspěšném benefičním koncertě v Divadle v Celetné, kde Tata Bojs vybrali více než 43 000,– Kč pro Nadační Fond Šestý smysl, se rozhodli podpořit další dvě benefice. Vidět a slyšet je můžete mimo jiné 10. června akci Mental Power v La Fabrice a 20. června podpoří Nadaci Kolečko komorním koncertem v brněnské vile Tugendhat. Další plánovaná, především festivalová vystoupení najdete na webu kapely zde.

Klip podpořilo Philco, které je partnerem Tata Bojs.

Připojené video