ANETA LANGEROVÁ VYDÁVÁ VINYL NA RADOSTI

POKŘTÍ HO 9. 6. V SUPRAPHON Musicpoint!

Koupit album
Katalogové číslo: AS001-2

Zastavte se na chvíli a vychutnejte si dvakrát platinové album s příběhy inspirované divokou Šumavou u svého gramofonu.

Ve čtvrtek 9. června pokřtí Aneta Langerová svůj první vinyl. Křest spojený s krátkým akustickým vystoupením proběhne od 17 hodin v prodejně SUPRAPHON Musicpoint, kam si mohou fanoušci přijít nechat desku podepsat. Vinyl Na Radosti bude v prodeji od 10. června.

„Přišel okamžik, na který jsem se moc těšila. V rukou držím první vylisovanou gramofonovou desku alba Na Radosti,” říká Aneta Langerová a dodává: „Jsem ráda, že se na vinyly ještě nezapomnělo. Ráda poslouchám gramofonové desky, mám už docela hezkou sbírku, kterou se ráda probírám. Každá voní jinak. Jako by s sebou nesla vůni všech okamžiků, při kterých jsem ji poslouchala v minulosti. Udělám si vždy čas na sebe a vychutnám si krásný zvuk a to kouzelné „ševelení“ gramofonu, které se stane součástí hudby nebo mluveného slova a dodá obsahu ještě větší hloubku a autenticitu. Je to chvíle, kdy se zastavím, čas se zpomalí, uvařím si dobrou kávu, poslouchám a přemýšlím o všem, co je pro mě v životě důležité. Každá taková chvíle mě činí šťastnou“, popisuje Aneta, která se na sociálních sítích s fanoušky podělila o pět svých nejoblíbenějších gramofonových de­sek.

Součástí vinylu jsou i bonusové materiály – pohlednice z míst, kde deska vznikala, samolepky se symboly písní, plakát, album je navíc možné stáhnout i v jeho digitální verzi.

Dívka • Svatá Kordula • Panna • Tragédie u nás na vsi • Tráva • Bříza • Slova z hor • Divoká hejna • Nevěsta • Na Radosti

Vinyl Na Radosti lze zakoupit v distribuční síti Supraphon anebo s podpisem Anet přímo na www.langerovaaneta.cz.

V létě Aneta chystá sérií koncertů „Pod širou oblohou“. Přichystáno je celkem devět vystoupení na krásných místech, jako jsou amfiteátry, nádvoří zámků či vyhlídka z hradu. Dva koncerty budou v doprovodu symfonického orchestru. Na podzim bude pokračovat v koncertní šňůře, kterou završí třemi velkými koncerty v Brně, Ostravě a Praze.

Termíny turné Na Radosti 2016 „Pod širou oblohou“:

21.6.2016 – Kunětická hora, vyhlídka hradu
21.7.2016 – Sedmihorské léto, Karlovice-Sedmihorky
22.7.2016 – Moravský Krumlov, nádvoří zámku
23.7.2016 – Třeboň, nádvoří radnice
30.7.2016 – Letní filmová škola, Uherské Hradiště, Kolejní nádvoří
5.8.2016 – Nový zámek Kostelec nad Orlicí, zámecký park
6.8.2016 – Prázdniny v Telči, nádvoří zámku
7.8.2016 – Zámek Berchtold, Kunice, nádvoří zámku
26.8.2016 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku

Termíny koncertů se symfonickým orchestrem:

20.6.2016 Mezi­národní hudební festival Smetanova Litomyšl, Zámecké nádvoří – koncert s kapelou a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu
6.7.2016 Karlovy Vary, Letní kino- koncert s kapelou a Karlovarským symfonickým orchestrem

Termíny letních festivalů:

18.6.2016 – Holešovská Regata, Holešov
12.8.2016 – In vino Hostivice, Hostivice
20.8.2016 – Brod 1995, Český Brod

Termíny komorního muzikálu Touha jménem Einodis, Letní scéna divadla Ungelt naleznete na webu http://www.letniscena.cz/program/srpen

Veškeré informace o vystoupeních a předprodeji vstupenek naleznete na webu www.langerovaaneta.cz.

Album Na Radosti vyšlo na konci roku 2014. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovala dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. V anketě Žebřík 2014 ji fanoušci ocenili za zpěvačku roku, album Na Radosti a za píseň Tráva. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby – CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards proměnila všechny v andělské sošky. V roce 2015 získala cenu Anděl za videklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík.

„To místo jsme si zamilovali. Čas uchoval jen dvě chalupy na samotě, sochu panenky Marie a ruinu kapličky. Ale na příběhy lidí, kteří tam žili, jako by neměl žádný vliv. Ty tam doslova visí ve vzduchu a my jsme se rozhodli je vyprávět,“ vypráví Aneta.

Dvakrát platinové album lze zakoupit v distribuční síti Supraphon anebo v exkluzivní edici s podpisem Anet přímo na www.langerovaaneta.cz. V digitální podobě je k pořízení na Supraphonline.cz, Clickmusic.cz či iTunes.

Videoklip k písni Tragédie u nás na vsi: https://www.youtube.com/watch?…
Videoklip k písni Tráva: https://www.youtube.com/watch?…
Lyric video k písni Svatá Kordula: https://www.youtube.com/watch?…
Video Na Radosti: https://www.youtube.com/watch?…
Ochutnávka písní: http://www.youtube.com/watch?…

Připojené video