BARBORA POLÁKOVÁ představila nový klip Generace

Na podzim na něj naváže dalšími pěti verzemi

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6300-2

Laureátka dvou cen Anděl (Objev a Píseň roku) Barbora Poláková má venku nový, v pořadí druhý klip ke svému loňskému eponymnímu debutu, který stále patří mezi nejprodávanější alba v žebříčku Bontonland IFPI. Volba padla na úvodní píseň Generace a podobně jako v případě velúspěšného videoklipu Nafrněná (nyní více než 15 milionů zhlédnutí) v něm uvidíte nejednu známou tvář i spoustu „generačního“ humoru. Klip, na který se můžete podívat zde: http://y2u.be/aeDFQDMM-TY, je navíc jen první částí unikátního konceptu, v jehož rámci se jeho dalších pěti verzí zhostí pět střihačů různých generací!

„Natočilo se téměř sedm hodin materiálu a bylo nám líto ho vyhodit. Několikrát se stalo, že výstup jednoho nebo dvou lidí byl tak vtipný nebo zajímavý a přesný, že by vystačil na celý klip. Pak už na tu myšlenku skvěle navázal koncept různých generací střihačů. Moc se těším na to, jak stejný materiál zpracují různé oči, různé povahy, různé zkušenosti jednotlivých střihačů,“ vysvětluje Barbora Poláková originální myšlenku, která nemá v dějinách českého videoklipu obdobu.

Sama Poláková, která je autorkou námětu a společně s Terezou Kopáčovou klip režírovala, reprezentuje generaci třicátníků. Kdo bude zastupovat další generace, tedy dvacátníky, čtyřicátníky, padesátníky, šedesátníky a sedmdesátníky, je zatím tajné. Co je jisté ale už teď, je fakt, že vzhledem k množství natočeného materiálu půjde vždy o vlastně úplně nový klip.

„Nabízela se jednoduchá varianta sestříhat ještě jednu verzi klipu. Od ní jsme se v diskusi postupně dostali k myšlence, která se zdála být velmi ambiciózní, ale vznikl nápad, který prvotní lítost nad nevyužitým materiálem přetavil do nosné a originální myšlenky. Totiž posunout přístup ke zpracování natočeného materiálu k jedinečnému konceptu,“ dodává k tomu Lukáš Skalník Executive Producer Nomad Films Prague.

Původní materiál, z nějž budou střihači vycházet se natáčel na sklonku května na Plaveckém stadionu v Podolí a na Velodromu Třebešín, a jeho protagonisty jsou kromě Polákové například Marie Štípková, Ivan Lupták, Tomáš Měcháček, Václav Jiráček, Markéta Stehlíková či členové Barbořiny kapely a řada dalších.

Na píseň se samozřejmě můžeme těšit také v živém provedení na některém z chystaných festivalových vystoupení, mezi nimiž nechybí například pražský Metronome Festival, Colours of Ostrava, Benátská noc nebo Open iar festival na Okoři. Na podzim, kdy se dočkáme postupného uvedení dalších verzí videoklipu, je pak v plánu klubové turné.

Festivalová vystoupení Barbory Polákové

25.6., Praha – Metronome festival
2.7., Hejnice – Městské slavnosti
15.7., Mlékojedy – Beach park
16.7., ValMez – Gulášfest
17.7. ,Hranice na Moravě – Grill fest
17.7., Ostrava – Colours of Ostrava
22.7., Horšovský týn – Městské slavnosti
23.7., Kolín – Beatfest
30.7., Liberec – Benátská noc
3.8., Olomouc – Horní náměstí
6.8., Hodonín – Svatovavřinecké slavnosti
13.8., Sušice – Šumava Rocks
20.8., Okoř – Open air festival
27.8., Brno – Mariánské léto
3.9., Kladno – Městské slavnosti
9.9., Zábřeh – Hudební festival
10.9., Liberec – Manhattan 2016
17.9., Znojmo – Vinobraní
28.9., Litvínov – Městské slavnosti
1.10., Plzeň – Pilsnerfest

Připojené video