Kašpárek v rohlíku má Postřelenou (audio)knihu

K mání je od 1. července

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6430-2

Populární hudebně-kabaretní projekt party více či méně známých hudebníků a divadelníků rozšíří svou diskografii o vůbec první audioknihu! Počin, jehož předlohou je úspěšná Postřelená kniha z roku 2013, vychází pod názvem Postřelená (audio)kniha dnes, tedy v pátek 1. července u Supraphonu a kromě samotného Kašpárka uslyšíte například Jiřího Lábuse, Oldřicha Navrátila, Kamilu Špráchalovou, Aňu Geislerovou a další. Nechybí ale ani původní písničky, které jsou průřezem ze všech dosavadních čtyř vydaných alb Kašpárka v rohlíku.

“Vážení posluchači bejbypankových vylomenin! Máte jedinečnou možnost zaposlouchat se do výživných příběhů mého pojančeného života. Sám jsem je načetl s četnými vadami řeči, avšak upřímně od plic, jak nejlépe mi dech dovolil. Taktéž jsem si pozval zkušenejší kamarády, kteří se vrhli do duležitých rolí vedlejších i postranních, a moc jsme si to všichni užili,” komentuje audioknihu sám Kašpárek České republiky.

Podobně jako knižní předloha je i Postřelená (audio)kniha rozdělena na devět kapitol popisující Kašpárkovou pankovou životní cestu z mámina břicha, přes první (ne)úspěšné pokusy o komunikaci s okolím, zápolení se vzdělávacím systémem až po získání statutu Kašpárek České republiky, založení kapely a její vstup na Olymp české národní zábavy.

Kromě toho na téměř osmdesáti minutách uslyšíte i řadu vtipných meziher, Teplá slova o autorovi či Důležité upozornění pro všímavé a dojde i na výpadek elektřiny. Jednotlivé kapitoly a mezihry jsou pak proloženy napříč generacemi oblíbenými songy jako Kraví stádo, Letim hledat světy, Angelina Jolie, Strejda Jára nebo nejnovější písní Prezident pankovejch států a dalšími. Hudební složku Postřelené (audio)knihy tímto reprezentují například Lenka Dusilová, Milan Cais, David Koller, Tonya Graves, Márdi, Gipsy a další.

Audiokniha, jejíž obal přímo odkazuje ke knižní předloze, je doplněna výpravným bookletem s tradiční „kašpárkovskou“ grafikou a kompletními texty všech písní. Slavnostní křest proběhne na mezinárodním bejbynkovém festivalu pod širým nebem Kefír, který proběhne 3. září v Kačině.

„Kdyby Willy Wonka neměl továrnu na čokoládu, vymyslel by Kefír. Festival na jediný den v roce. V zámecké zahradě středočeské Kačiny. S přerostlým Umpa-lumpou Kašpárkem. A letos také s moderní podobou Willy Wonky, totiž Mr. Brucem z britské kapely The Correspondents. Kvalitní program i občerstvení. Mezinárodní hosté. A žádné dětské koutky, protože tenhle festival vcucne do víru dění malé naráz s velkými. Na Kefíru je totiž jedno, koho z nich víc baví Wohnouti, Buchty a loutky, živé akvabely v zahradním bazénku nebo třeba řízení opravdového bagru,“ láká na Kefír Kašpárek.

Kašpárka s kapelou však můžete potkávat po celé léto. Například 16. 7. v Teplicích, 22. 7. na Čeřínekfestu nebo 20. 8. na Vostrově v Mnichově Hradišti. Kompletní přehled nadcházejících vystoupení najdete níže zde: www.bejbypank.cz/…-vystoupeni/