Jana Koubková vydá novinkové album "A tak si jdu…"

KDY? 19. srpna

12 novinkových snímků, kde se snoubí jazz, scat, blues, ale i latina, avizuje jedinečný animovaný klip s titulní písní A tak si jdu… (text i hudba Jana Koubková), vznikl v týmu: Ondřej Pecha (animace) a Luděk Bárta (scénář, výtvarno a režie).

Novinka skvělé zpěvačky! Jana Koubková tu s přehledem odmítá brát na vědomí věk a možnou stylovou zaškatulkovanost. Na tomto CD se tak potkáte se spíše očekávatelnými scat pasážemi, ale také s virtuózně rozjetou latinou, vskutku poctivým blues nebo elektricky kytarově rockovými kousky, to vše pod suverénní značkou JK.

Jana Koubková k albu říká: „A TAK SI JDU… ano, i v dvaasedmdesáti si pořád jdu, i když na těle a na duchu není vždycky ejchuchu. A mít chuť chtít taky není vždycky po chuti. Ale co maximálně posílí, dodá energii, je spolupráce s lidmi, kteří umí a jak já říkám, jsou to fajn člověci. Tahle kombinace je receptem na všechny nepohody světa, a že jich teď není málo… A tak si čekám jak škeble na útesu, co mě voda přinese…“
Rovný tucet snímků (hudba nejčastěji Jana Koubková či Roman Hampacher, verbálně hravé texty obvykle zpěvačka sama) byl natočen ve studiu Faust Records.

Stylový kreslený obal – využitý také jako animovaný klip k titulnímu songu – vytvořil Luděk Bárta. Od lehce šokézní vstupní písně A tak si jdu…, plné ledabylého pískání i dramatických feelingů až k závěrečné rychlé bluesovce Čekám jak škeble na útesu je album pestrou paletou jedinečného umění Jany Koubkové.

Připojené video