HANA ZAGOROVÁ VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM O LÁSCE

PÍSNĚ JÍ NAPSALY VÝRAZNÉ OSOBNOSTI POPU, ROCKU A FOLKU

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6352-2

Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálic české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, oslaví 6. 9. 2016 významné životní jubileum. Pro své příznivce si jako speciální dárek připravila novinkové studiové album, na které jí nabídly své písně i o dvě generace mladší osobnosti popu, rocku a folku. Několika písněmi přispěli i její osvědčení autoři. Každý z nových songů je jasně poznatelně věnován přímo Haně Zagorové. Tvůrci jí je psali přímo na tělo.

Ondřej Gregor Brzobohatý, který je autorem hudby a textu titulní písničky O Lásce, řekl: „Složit píseň pro Hanu Zagorovou byla krásná výzva. Pro mě v podstatě relativně snadný úkol, jelikož i mně je šanson velice blízký. Nikoli tedy po interpretační stránce, ale po té autorské. Chtěl jsem napsat píseň o lásce, v jejímž textu by se ale slovo láska neobjevilo. Hančina interpretace ji ale nakonec přece jen obsahuje, což je samozřejmě její ryze svébytný přístup k celkovému vyznění obsahu písně, na který má právo, a mně nezbývá nic jiného, než to s pokorou respektovat a obdivovat.“

Dvě své skladby nabídla Haně Zagorové také písničkářka Radůza. Čardášově laděnou Hraj, muziko i osobitým kouzlem naplněnou Jako tenkrát, která se v těchto dnech jako první singl z alba dostává do vysílání českých a slovenských rádií. „Chtěla jsem si udělat radost v podobě písničky, jež by mi připomněla moje dětství a dospívaní, k němuž hlas Hany Zagorové neodmyslitelně patří. Zároveň jsem chtěla vytvořit dobrou náladu, která je zapotřebí stále. Dnes, jako tenkrát! A psát pro paní Zagorovou byla veliká výzva a čest, moc si vážím toho, že moji písničku nazpívala. V jejím podání vyznívá mile, pozitivně a radostně,“ glosuje Radůza.

„Když jsem se loni v létě dozvěděl, že Hana Zagorová chystá novinkové album, řekl jsem si, že zkusím štěstí a napíši jí píseň. Jen co jsem jí poslal demo nahrávku, volala mi nadšeně, že se jí písnička On se vrátí moc líbí, a ptala se mě, proč tak krásnou písničku nezpívám sám,“ uvádí zpěvák Martin Chodúr a dodává: „Moc mě potěšilo, když mi řekla, že jsem se přesně trefil do jejího vkusu.“

Mezi dalšími tvůrci jsou i osvědčení skladatelé Hany Zagorové: Jiří Zmožek, Petr Malásek, Jiří Březík a textaři Jan Krůta a Václav Kopta. Poprvé Zagorové napsal píseň frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák a svým vytříbeným šansonovým slohem přispěl David Dvořák, který je známý například z projektu Kašpárek v rohlíku. Jeho Tygr z hotelu, na němž spolupracoval s Martinem Horáčkem a Vojtěchem Jáglem, patří mezi vrcholy nového alba.

Po úspěšné spolupráci se zpěvačkou na písni Blériot se zde opět jako autorský tandem objevují Márdi ze skupiny Vypsaná fixa a Jiří Hradil z Tata Bojs, kteří tentokrát přispěli dvěma písněmi. „Jura mi poslal krásnou hudbu a já jsem se snažil napsat texty, které by Hanu Zagorovou zaujaly a taky by se jí dobře zpívaly. To je podle mě nejdůležitější. Vzhledem k tomu, že ona je nejen zpěvačka, ale taky originální textařka, tak jsem rád, že obě písně prošly sítem jejího výběru. Pevně doufám, že se budou líbit i jejím fanouškům,“do­dává Márdi.

Romantickou písničku s názvem Zasněná nabídl Haně Zagorové zpěvák a skladatel Michal Hrůza. Ten okomentoval své pohnutky takto: „Hanu Zagorovou považuji za moudrou a skromnou ženu. Velmi na mě zapůsobilo, když se v roce 1989 postavila proti komunistickému režimu, aniž věděla, jak dlouho ještě bude trvat. Bylo mi ctí pro ni napsat písničku."

Novinku Hany Zagorové O Lásce vydá Supraphon 7. září 2016. Křest se uskuteční v den zpěvaččiných sedmdesátin 6. září na speciálním narozeninovém koncertu v pražské Lucerně, kde bude album v exkluzivním předstihu poprvé v prodeji na CD a LP. Nahrávku také nabídnou digitální servisy, jako jsou například iTunes či Supraphonline.

Lyric video na píseň Jako tenkrát: https://youtu.be/bZbW-TqEYOs

TRACK LIST ALBA:
HANA ZAGOROVÁ/ O Lásce

 1. O Lásce (Ondřej Brzobohatý)
 2. Je tady podzim (Jiří Hradil/Márdi)
 3. Aspoň se ohřeju (Jiří Zmožek/Jan Krůta)
 4. Tygr z hotelu (Martin Horáček, Vojtěch Jágl, David Dvořák/David Dvořák)
 5. Jako tenkrát (Radůza)
 6. Bójka (Jiří Hradil/Márdi)
 7. Ty jsi má víra (Petr Malásek/Václav Kopta)
 8. Možná jsem zakletá /Plus je pense à toi/ (Patrick Fiori, Bernard Jean Di Domenico, český text Hana Zagorová)
 9. Zasněná (Michal Hrůza)
 10. Hraj, muziko (Radůza)
 11. Lásko, lásko (Jiří Březík)
 12. Štěstí je v kapse na drobný (Andy Čermák/Jan Krůta)
 13. On se vrátí (Martin Chodúr)

Připojené video