PAVEL ŠPORCL POVEDE V PRAZE MISTROVSKÉ KURZY

GALAKONCERT ABSOLVENTŮ BUDE 30.8.

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4130-2

Mladí studenti na Gymnáziu a Hudební škole hl. města Prahy budou moci naslouchat rady a doporučení zkušených osobností české vážné hudby. Ve dnech 27. – 30. srpna 2016 se houslista Pavel Šporcl, violoncellisté Petr Šporcl, Tomáš Strašil a sopranistka Christina Mrázková-Kluge stanou lektory pátého ročníku mistrovských hudebních kurzů. Jejich absolventi vystoupí společně s lektory v úterý 30. srpna v 19:30 hodin na společném koncertě v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech.

Mistrovské kurzy ve hře na housle, na violoncello a ve zpěvu jsou určeny pro studenty konzervatoří a vysokých škol. Organizátorem kurzů je houslista Pavel Šporcl, houslařská dílna Jana B. Špidlena, společně s občanským sdružením Múzy. Uspořádání této neziskové akce, která chce pomoci rozvíjet talent mladých umělců, finančně podpořila i Městská část Praha 3. Její starostka Vladislava Hujová převzala nad touto akcí záštitu.

Závěrečný koncert se koná 30. srpna v 19:30 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně. Vstupné na závěrečném koncertě v kostele je zdarma.