AŤ ŽIJE HURVÍNEK!

DIVADLO S+H V OSLAVÁCH HURVÍNKOVÝCH DEVADESÁTIN CHYSTÁ NOVÉ CD I DALŠÍ VÝSTAVU…

I do nové divadelní sezony se přelijí velkolepé oslavy letošních Hurvínkových devadesátin, které odstartovaly již jarním galakoncertem ve Fóru Karlín a retrospektivní výstavou na Staroměstské radnici a v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Nyní se chystá velká interaktivní výstava pro děti. Bude zahájena 23. listopadu pod názvem Ať žije Hurvínek! v Muzeu hl. m. Prahy na Florenci. K vidění bude až do 28. února 2017. Před tím, již 23. září, přinese svůj narozeninový dárek vydavatelství Supraphon. Rovněž pod názvem Ať žije Hurvínek! vydá kompilaci těch nejzábavnějších nahrávek v podání všech Hurvínkových interpretů: Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska. Na tomto novém výběru budou nejlepší scénky od nejvýraznějších autorů, kteří kdy pro Divadlo S+H psali a svým humorem těší již pátou generaci dětí. Scénky od Františka Nepila, Josefa Barchánka, Pavla Gryma, Augustina Kneifela a Heleny Štáchové doplní dvě bonusové nahrávky, jež vychází na CD vůbec poprvé. Součástí bookletu je i ohlédnutí za Hurvínkovou existencí, plné zajímavých faktů a fotografií.

„Nejen Hurvínkovými devadesátinami žije naše divadlo; například 12. září si připomeneme, že loutka paní Kateřiny Hovorkové je na scéně pětačtyřicet let,“ uvedla dramaturgyně Divadla S+H Denisa Kirschnerová a upřesnila, že v sezoně 2016/2017 bude v repertoáru Divadla S+H celkem devět dětských představení a také čtyři hry pro dospělé publikum. „I v nové sezoně se chystáme, vedle pravidelných představení na domácí scéně v pražských Dejvicích, vyjíždět za diváky po Čechách. Aktuálně přijedeme již 2. září s představením Hurvínkova cesta do Tramtárie do Uhříněvsi, s Hurvínkovým přáním vystoupíme 11. září v Karlových Varech a 24. a 25. září vyjedeme s hrou Hurvínkův popletený víkend do Mladé Boleslavi a do Jablonce. Se stejným představením vyrazíme i 9. října do Trutnova. V říjnu se vrátíme k uvádění večerních představení pro dospělé: na 5. října chystáme Dějiny kontra Spejbl a 19. října zahrajeme Spejbl versus Drákula. To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem uvedeme pro dospělé publikum v Chrudimi 16. října. Na počátku roku 2017 nazkoušíme nové představení pro dospělé s názvem Spejbl a město hříchů autorů Mikiho Kirschnera, textaře Robina Krále a skladatele Jiřího Škorpíka,“ upřesnila Denisa Kirschnerová.

V nové sezoně se také rozběhne již pátý ročník kurzu loutkového divadla, který je pořádaný jednou týdně v prostorách Divadla S+H a je určený dětem od 6 do 12 let. Jeho cílem je seznámit děti s loutkovým divadlem, a to především jako samotné tvůrce. „Rovněž pokračujeme v představeních pro neslyšící a nevidomé děti, která realizujeme ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka a s Českou komorou tlumočníků znakového jazyka. Představení, určené těmto dětem, uvedeme v jarních měsících roku 2017,“ doplnila pohled do nové sezony ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová.