Povídky Otakara Batličky vychází jako audiokniha!

Příběhy odvahy a dobrodružství

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6428-2

Devět povídek legendárního světoběžníka, spisovatele a bojovníka proti nacismu Otakara Batličky vychází pod názvem Příběhy odvahy a dobrodružství u SUPRAHONU již 16. září!

Otakar Batlička (12. března 1895 Praha – 13. února 1942 Mauthausen) byl světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti – traduje se, že v patnácti letech – si „odskočil“ na devět let do Jižní Ameriky a několik let cestoval po světě.
Pravda byla, že cestovat začal až ve svých 19 letech. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografické dobrodružné povídky pro mládež, které publikoval v časopisech Mladý hlasatel a Vpřed.
Po okupaci a vzniku Protektorátu Čechy a Morava se stal členem Obrany národa – Východ, pro niž pracoval jako zdatný radiotelegrafista. Byl však zatčen, uvězněn v koncentračním táboře Mauthausen, kde zahynul.

Supraphon 16. září vydá audioknihu Příběhy odvahy a dobrodružství, kde je načtených devět povídek Otakara Batličky, které posluchače zavedou do Ameriky, na Aljašku, do Číny, Indie a Afriky. Zde všude se odehrávají příhody, v nichž jde mnohdy jejich hrdinům o život. Nahrávce vévodí Ondřej Vetchý, násobící napětí svým rozechvělým, znepokojivě dramatickým stylem. Batličkovy dobrodružné příběhy uchvacují i po desetiletí od svého vzniku nové generace nadšených posluchačů a čtenářů. Ti pak zůstávají autorovi věrni po celý život.