HM… Lovu zdar

Svérázní písničkáři loví mezi veršotepci!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6234-2

Po předloňském albu “Klukoviny” určeném především dětem se svérázní písničkáři Hm… s novinkou “Lovu zdar” opět obrací ke svým dospělým posluchačům a navazují tak na třetí řadové album “Plán na zimu” z roku 2008. Bude to zároveň první album vydané ve spolupráci se Supraphonem.
Tak jako všechny předchozí nahrávky i ta nejnovější opět vznikala ve studiu JáMor Ondřeje Ježka.

Zvyky kapela nemění, ani co se textů týče. Opět se tedy můžeme těšit především na zhudebněné básně a to ať už českých klasiků (J. Seifert, F. Halas, J. Kainar, B. Reynek), básníků generačně mladších (L. Kundera, I. Wernisch) či básníků-vrstevníků (V. Špaček, S. Racková). Jeden text pochází od R. Carvera (USA) a tři texty přímo z kapely (M. Doubrava).

Stylově se pak dá očekávat pro Hm… typický široký záběr jdoucí od jazzu, přes rock až po klasiku a podřizující se jednotlivým básním a jejich náladám. Co však pro Hm… doposud během jejich 19leté historie typické nebylo, je přítomnost zpěvačky, konkrétně Jany Jelínkové ze Sto zvířat, jež zpívá v písni “Budete zlá” (J. Kainar). A není to zdaleka jediná specialita nového alba…