ŠTEFAN MARGITA NACHYSTAL VÁNOČNÍ DÁREK JIŽ NA KONEC ZÁŘÍ!

VYCHÁZÍ 23. září 2016

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4201-2

Štefan Margita je připraven nadělit svým příznivcům vánoční dárek s jistým předstihem, a přiblížit jim tak vánoční náladu už v průběhu letošního podzimu. Jeho nové album X MAS, které obsahuje melodie dokonale souznějícími s těmi asi nejkrásnějšími dny v roce, vychází 23. září.

Album obsahuje do sváteční nálady naladěných dvanáct písní, mezi kterými jsou i pečlivě zvolené duety s ve světě stále žádanějším basbarytonistou Adamem Plachetkou a sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou. Zatímco Adam Plachetka nazpíval s protagonistou alba ve španělštině píseň El Nacimiento z kantáty Argentinské Vánoce, sólově se na Margitově vánočním albu představuje v hymnickém chvalozpěvu O Holy Night a v písni Mary´s Boy Child proslavené skupinou Boney M. Plachetkova manželka Kateřina Kněžíková pak dostala příležitost zazářit v Mozartově Laudete Dominum a ve dvou duetech se Štefanem Margitou. Jednak v jedné z nejkrásnějších árií, kterou dala světu církevní hudba, ve skvostné kantiléně plné klidu a míru Panis Angelicus. Podruhé pak v americké písni One God, známé z podání Johnnyho Mathise a Barbry Streisandové. Poselství této písně je srozumitelné lidem nejrůznějších náboženství a všechny beze zbytku oslovuje. Martin Chodúr napsal k této písni pro Štefana Margitu a Kateřinu Kněžíkovou český text Jeden Bůh, který je zcela věrný originálu.

„Tímhle albem jsem si splnil životní sen. Konečně jsem nazpíval nejkrásnější vánoční písně a koledy. Když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy plnými lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích,“ vypráví Štefan Margita. „Moc bych si přál, aby posluchače okouzlilo nápadité aranžmá nejslavnější vánoční písně všech dob Tichá noc, Schubertova nadpozemsky krásná modlitba Ave Maria, slavná Brahmsova Ukolébavka, středověká koleda portugalského původu Adeste fideles pastores nebo Mascagniho Intermezzo z opery Sedlák kavalír. Mou srdeční záležitostí je pak II. věta Adagio z Aranjuezského koncertu španělského skladatele Joaquina Rodriga, který do vážné hudby prosadil jako sólový nástroj kytaru.“

Štefana Margitu a jeho hvězdné hosty v jednotlivých nahrávkách doprovází Symfonický orchestr Symphony Masters řízený dirigentem Adamem Klemensem a Kühnův smíšený sbor se sbormistrem Markem Vorlíčkem. Štefan Margita realizoval své vánoční album X MAS se stejným týmem jako předchozí, již platinovou deskou oceněné album Melancholie. Tedy s producenty Janem Adamem, který se ujal dramaturgie alba, a s Danem Hádlem, který se postaral o hudební produkci a spolu s Davidem Solařem písně aranžoval. Album Melancholie v tuzemsku v posledních letech patří k těm nejprodávanějším CD z oblasti klasiky a crossoverových nahrávek. A vše nasvědčuje tomu, že Margitova vánoční novinka půjde v jeho stopách.

Štefan Margita nyní hostuje tři měsíce v Lyric Opera v Chicagu ve Wagnerově opeře Zlato Rýna. V pražském Národním divadle připravuje pod názvem „ŠTEFAN MARGITA GALA 60“ na 13. listopadu 2016 slavnostní galakoncert ke svému životnímu jubileu.
Vánoční album Štefana Margity X MAS vyjde v pátek 23. září 2016 na CD a také v digitálních servisech jako jsou například iTunes či tuzemský Supraphonline.

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…273516-x-mas

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?…

TRACK LIST ALBA X MAS: TICHÁ NOC • EL NACIMIENTO • LAUDATE DOMINUM • VŠECHNO SPÍ • O HOLY NIGHT • JEDEN BŮH • EN ARANJUEZ CON TU AMOR • MARY’S BOY CHILD • ADESTE FIDELES PASTORES • PANIS ANGELICUS • SANCTA MARIA • AVE MARIA

Připojené video