ODHALENÁ HUDEBNÍ DUŠE MARTY KUBIŠOVÉ

NA NOVÉM STUDIOVÉM ALBU SOUL!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6306-2

Již 7. října vychází poslední studiové album Marty Kubišové „SOUL“. Jde o kolekci písní, které zpěvačka toužila zpívat již v „první“ kariéře, doplněná skladbami, které ji oslovily v nedávné době… Dvanáct songů v nezaměnitelném podání Marty Kubišové je více než důstojným rozloučením na závěr umělecké kariéry, který plánuje v příštím roce.

Marta Kubišová měla přesnou představu o posledním albu své umělecké kariéry: připravit soulové písně, které toužila zpívat a nahrát ve své (jak sama říká) první kariéře. Bez výjimky jsou to písničky převzaté, především od amerických autorů. Většina z nich je známá v podání černošských vokalistek, jako jsou Aretha Franklin, Dionne Warwick, Diana Ross, Shirley Bassey a spol. Samozřejmě, že ty písně zpívá jinak, než jak znějí v originále (či dalších verzích), je to pořád ta charakteristická Marta, která moc dobře ví, o čem zpívá. A také cítí, že to není o hlasové ekvilibristice, ale o prožitku. Protože soul je přece – shodně s názvem alba – duše… Barva hlasu, pěvecké cítění, cit pro zpívané poselství i zkušenost osudem nehýčkané ženy – to vše se promítlo do jejího nezaměnitelného podání světových písní. Album připravila se svým osvědčeným spolupracovníkem klavíristou, aranžérem, kapelníkem a producentem Petrem Maláskem, který si do studia pozval špičkové muzikanty. Jsou to instrumentalisté Josef Štěpánek, Martin Lehký, Pavel „Bady“ Zbořil nebo František Kop, znamenité sboristky (Dasha, Alena Průchová a Naďa Wepperová), smyčcové kvarteto i Pražský studiový symfonický orchestr. Texty dodali Marta Skarlandtová a Václav Kopta, z pozůstalosti dvakrát zazní Pavel Vrba.

Na albu je zařazen také jeden duet: PROTIHRÁČ (Ever Changing Times) s výborným Matějem Ruppertem.

Atmosféru správné „Duše“ dotváří, kromě titulní fotky, série fotografií Jana Malíře.

Album „SOUL“ je hudebním odrazem celoživotního vkusu Marty Kubišové a velmi důstojným rozloučením s uměleckou kariérou.

Prvním singlem z alba je skladba „A to mě trápí“ v originále známá s názvem „I Hope You Find It“. Píseň se premiérově objevila v roce 2010 ve filmu The Last Song režisérky Julie Anne Robinson, pro který ji zpívala Miley Cyrus – a vyšla na stejnojmenném soundracku. Tehdy zaujala kalifornskou rodačku Cherylin Sarkisian zvanou Cher, která letos oslavila kulaté sedmdesáté narozeniny. My vám ji nabízíme v podání Marty Kubišové.

Připojené video