RADŮZA VYDÁVÁ SOUNDTRACK

K FILMU TENKRÁT V RÁJI

Koupit album
Katalogové číslo: RR08

Hudbu k novému českému filmu Tenkrát v ráji, který je dramatickým příběhem legendárního horolezce Josefa Smítka a jeho druhů, popravených nacisty v Terezíně, vytvořila písničkářka Radůza. Film pojednává o svobodě ve zlých časech a není jen vyprávěním o přátelství na laně v těžkých dobách německé okupace, ale především o víře a naději v lepší budoucnost. Hudbu nahrála Radůza s Janáčkovou filharmonií, kytaristou Josefem Štěpánkem, akordeonistou Petrem Samšukem, rakouskou sopranistkou Nikola Proksch a Dechovou hudbou Václava Uhlíře. V titulní písničce ji na housle doprovodil Jan Cidlinský a na bicí nástroje David Landštof. Soundtrack vydává Radůza Records na CD i digitálně a od 5. října se dostává do distribuce Supraphonu. Premiéra filmu Tenkrát v ráji bude 27. října.

Ve filmu Tenkrát v ráji zní nejenom stejnojmenná píseň, kterou na žádost scenáristy Josefa Urbana napsala písničkářka už před několika lety, ale také asi čtyřicet minut symfonické hudby, jejíž autorkou je právě Radůza. Hlavní částí filmové hudby jsou motivy z písně Tenkrát v ráji, která je ve filmu v úplně nové symfonické verzi s klavírním doprovodem. Zaznívají tu motivy symfonické i komorní. „Vždycky jsem chtěla zkusit udělat filmovou hudbu. Když dostanete takovou nabídku, tak to prostě musíte přijmout, to se nestává každý den,“ uvedla Radůza. Na orchestraci písničkářka spolupracovala se svou bývalou spolužačkou z konzervatoře Janou Vöröšovou. „Rozepsala jsem do not melodie, harmonii a vytvořila formu. Řekla jsem, kde bude hrát hoboj, klavír, housle kde flétna, a Jana to pak rozepsala,“ popsala vznik filmové hudby Radůza.

Česko-slovenský koprodukční film Tenkrát v ráji spisovatele, scenáristy a producenta Josefa Urbana, který na sebe již dříve upoutal pozornost filmy Habermannův mlýn a Sedm dní hříchů, volně vypráví příběh dramatického osudu českého horolezce Josefa Smítky a jeho druhů, popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně. Film se natáčel od minulého roku a obsahuje i řadu autentických horolezeckých scén, které vznikaly ve slovenských Tatrách i v prostředí skalních měst Českého ráje. V hlavní roli Josky debutuje olympijský medailista a mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek. V dalších rolích se představí Vica Kerekes, Jan Budař, Miroslav Etzler, Ondřej Havelka, Simona Stašová, Jürgen Heinrich, Ladislav Mrkvička, Petr Šmíd, Petr Buchta a další. Na režii spolupracovali Peter Pálka a Dan Krzywoň. Hlavním kameramanem je Lukáš Teren, kostýmní výtvarnicí Evženie Rážová a hudbu zkomponovala Radůza.

soundtrack na Supraphonline:
https://www.supraphonline.cz/…nkrat-v-raji

oficiální trailer:
https://www.youtube.com/watch?…

Připojené video