ŠKWOR SLAVÍ PLNOLETOST!

Narozeninový koncert 18. 11. 2016

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6296-2

Věřte nebo ne, ale letos je tomu už osmnáct let, co se dala dohromady populární rocková úderka Škwor. A nebyli by to Škwoři, kdyby si pro své fanoušky nepřichystali velkolepou narozeninovou oslavu. Jak už se stalo tradicí, hostit ji bude Praha, přičemž po Foru Karlín, Velkém sálu Lucerny či Incheba Areně se tentokrát narozeninový mejdan odehraje příznačně 18. listopadu ve Společenském sále Kongresového centra na Vyšehradě. Jako každý rok i letos bude výroční koncert vyvrcholením klubového turné, jež startuje už 8. října v Holýšově.

„Prozradit můžeme zatím jen tolik, že dochází k technologickému posunu do dalšího levelu a to především po stránce lightdesignu. Prostor Kongresového centra je tak specifický, že pokud se podaří realizovat to, co chceme, bude z toho opravdu výjimečný koncert. A chystáme samozřejmě i speciální setlist,“ říká k narozeninové oslavě bubeník Škwor Martin Pelc.

V rámci zmíněného setlistu určitě zazní většina skladeb z loňského, zatím posledního řadového alba Hledání IDentity, jehož titulní píseň bude zároveň dalším, v pořadí již třetím singlem z alba. Na řadu, zatím na živo nehraných pecek z loňské novinky se ale mohou těšit i návštěvníci ostatních koncertů podzimního Hledání ID Tour, na kterém Škwor (s výjimkou pražského koncertu) doprovodí Cocotte Minute. Turné čítá celkem deset zastávek (kompletní výčet najdete na webu kapely zde nebo níže) a kapela na něj láká povedenou video pozvánkou, na níž se můžete podívat tady: http://y2u.be/vrtsDdpiLAA.

„Vypadá to, že tohle album budeme nakonec hrát živě až na výjimky prakticky celý, což se nám ještě nestalo. Ale my každý koncert bereme jako celek, který musí mít nějakou dynamiku a režii, takže budeme zpočátku určitě zkoušet, kam se která skladba hodí tak, aby se nám dobře hrála, a jak na ní reagují lidi. Proto v tuhle chvíli nejde říct, která skladba na kterém místě zazní a proč. Je to vlastně takovej nekonečnej proces, a když se nad tím člověk zamyslí, tak je to docela schizofrenní, protože sotva ti připadá, že je to konečně hotový, tak už to musíš zase změnit,“ komentuje to Pelc.

Ať už se chystáte na kterýkoliv z podzimních koncertů Hledání ID Tour a zejména pak na ten pražský, doporučujeme včasný nákup vstupenek, jelikož dle aktuálních informací rychle mizí. Předprodej na všechny koncerty zajišťuje síť Tickestream a najdete jej zde: www.ticketstream.cz/skwor

Hledání ID Tour – podzim 2016

08.10. Holýšov, Kulturní dům
15.10. Ústí nad Orlicí, Kulturní dům
21.10. Prachatice, Park Hotel
22.10. Rakovník, Kulturní centrum
27.10. Hranice na Moravě, Sokolovna Hranice
29.10. Česká Lípa, Kulturní dům Crystal
04.11. Velká Bíteš, Kulturní dům
05.11. Hodonín, Kulturní dům
12.11. Nová říše, Kulturní dům
18.11. Praha, Kongresové centrum