BARBORA POLÁKOVÁ

VYRÁŽÍ NA PRVNÍ SAMOSTATNÉ TURNÉ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6300-2

Loňský debut už je platinový a právě vychází na LP!

Laureátka dvou cen Anděl Barbora Poláková se po veleúspěšné letní festivalové jízdě chystá na své vůbec první samostatné turné po českých klubech. Koncertní šňůra dostala název Kdo je tady víc než ty tour 2016 a čítá celkem 20 koncertů, v jejichž rámci Barbora představí fanouškům napříč republikou svůj loňský eponymní debut, který právě vychází na LP! Během turné se fanoušci mohou těšit také na další verze klipu Generace od pěti střihačů pěti různých generací.

“Na svou první tour se moc těším. Důležitý je pro mě, že mám kolem sebe lidi, který mám ráda, obdivuju každýho pro jeho talent a těším se na ně. Máme za sebou asi 25 koncertů přes léto a před sebou dalších 20 do prosince, tak budu móc ráda, když to se mnou na Vánoce nesekne,” komentuje Poláková nadcházející sérii koncertů, která startuje už tento čtvrtek 6. 10. v Písku a jejíž ohlas mezi fanoušky jen potvrzuje stále rostoucí popularitu oblíbené herečky a zpěvačky.

Vždyť například pražský Lucerna Music Bar hlásil vyprodáno po necelých třech týdnech od zahájení předprodeje a ti, na které se nedostalo se vstupenkami, se tak mohou těšit z přidaného druhého koncertu, jenž proběhne tamtéž 2. listopadu. A podobně velký zájem je dle informací od pořadatelů i o koncerty mimopražské.

Polákové se ale nedaří jen koncertně. Její loňský eponymní debut, za který byla na březnových křtech v Malostranské besedě oceněna Zlatou deskou Supraphonu, je nyní už dokonce platinový a klip k úvodnímu singlu Nafrněná má již téměř osmnáct a půl milionu zhlédnutí, což je v rámci českých hudebních videoklipů ojedinělý počin.

Ojedinělý je ale také koncept druhého klipu z loňského debutu, který vznikl na píseň Generace, a čtvrt roku po svém premiérovém uvedení se nyní dočká dalších verzí v podání střihačů různých generací. Jako první představí svou verzi dvacátnice Magdalena Kochová. Během podzimu se pak dočkáme dalších čtyř hraných verzí a k tomu jedné animované.

Co se turné týče, je nadmíru jasné, že to bude pro jeho návštěvníky rozhodně zážitek. Leccos se dá ostatně odtušit, pokud jste zažili některé z letních festivalových vystoupení i z toho, jak sama Poláková komentuje to, co fanoušky na koncertech čeká: „Užiješ si večer plný energie, radosti, neradosti i rafinované nafrněnosti. A hlavně! Dozvíš se, že nikdo tady není víc než ty… A možná dojde i na nějaký to překvápko…“

Kdo je tady víc než ty tour 2016

06.10. Písek – KD
07.10. Tábor – Milenium
13.10. Český Těšín – KD Střelnice
14.10. Frýdek Místek – Stoun
15.10. Vsetín – 3 opice
20.10. Brno – Fléda
21.10. Krnov – Kofola klub
22.10. Ostrava – Garage
29.10. Rakovník – KD
01.11. Praha – Lucerna music bar
02.11. Praha – Lucerna music bar
04.11. Bílina – KD
05.11. Karlovy Vary – Brooklyn
10.11. Hlinsko – Hlinečan
11.11. Jihlava – Soul klub
12.11. Litomyšl – Kotelna
17.11. České Budějovice – KD Vltava
18.11. Klatovy – KD
19.11. Hořovice – Klub Labe
30.11. Mladá Boleslav – Škoda museum