TIMUDEJ chystají křest!

2. listopadu v ROXY

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233009526

Černošicko-balkánské hudební uskupení Timudej letos na jaře vydalo u Supraphonu nové album Ještěně, které stylově pokřtí 2. listopadu v pražské ROXY. Kapela, která se pohybuje na pomezí několika hudebních žánrů jako je world music, electroswing, pop či samba, proslula neutuchajícím entuziasmem a energií nabitými koncerty. Totéž a ještě o fous víc se dá čekat i od nadcházejícícho křtu, kam si Timudej pozval řadu známých hostů, kteří celou akci náležitě ozvláštní a dodají ji punc výjimečnosti. Mrkněte na videopozvánku zde: http://y2u.be/KQ4Iqb4pAsc.

Z hostů zaujme především Cirk La Putyka, nejznámější průkopník nového cirkusu u nás. Divadelně-akrobatický soubor, který se nedávno vrátil z úspěšného turné v Berlíně a v září představil na Jatkách78 premiéru nového představení Black Black Woods, vystoupí v rámci večera se speciálním programem ušitým na míru akci a prostoru klubu. S kapelou Timudej je soubor úzce propojen prostřednictvím Honzy Balcara, hlavního skladatele hudby v La Putyce a zároveň producenta dvou posledních alb Timudej. “Vždy nás lákalo propojení hudby, akrobacie a divadla, takže na společné vystoupení se už teď všichni těšíme jako malí kluci do cirkusu," kvituje spojení s La Putykou zpěvák kapely Timudej Pavel Horák.

„Při přípravě vystoupení vycházíme z prostorových dispozic ROXY a věříme, že ve spojení s živou koncertní energií kapely Timudej a tanečními beaty DJ Gadjo.cz zprostředkujeme divákům silný zážitek,“ předznamenává Kristýna Mirabelská z La Putyky dalšího hvězdného hosta večera, kterým je Martin Juráček alias DJ Gadjo.cz aka Meckie Messer, dlouholetý moderátor Radia 1. Ten převezme otěže večera v samém závěru a tancechtivým hostům namíchá koktejl hudby ze všech koutů světa. S kapelou Timudej ho mimo jiné spojuje obliba v taneční hudbě, world music i žánrová nevyhraněnost. „Na Timudej se mi líbí, že se neberou moc vážně a hudbou se chtějí především bavit. Zároveň tam je taková ta balkánská živelnost,“ doplňuje Martin Juráček, proč pozvání na křest od Timudej rád přijal.

Úvod večera bude patřit vokální skupině Sugarcutes, která je novým projektem dvojnásobné držitelky ceny Anděl v kategorii world music Kateřiny Göttlichové (2009 a 2014 s BraAgas). Zpěvačky z Sugarcutes se navíc podílely i na novém albu Ještěně a dá se tak očekávat, že se objeví na podiu i během koncertu Timudej.

Na scéně zahalené kouřem se zcela jistě mihne také Surikata, alias Adéla Svobodová, profesionální kouzelnice a známá modelka, zároveň hvězda nového klipu ke stejnojmenné písni z nového alba Ještěně (podívejte se zde: http://y2u.be/LgYbZGo4qgk). Kapela v posledních měsících věnovala velkou dávku energie právě natáčení klipů, jež tvoří převážně vlastními silami. Nejprve spatřil světlo světa klip Já jsem DJ (k vidění zde: http://y2u.be/qWgly33iOy4), kde zazářil v roli krále tanečních party východoněmecký mág Rudy Korer. Po nedávné premiéře úspěšného klipu s prvorepublikovou tématikou Surikata kapela v říjnu představí další nové video. To tentokrát vzniklo k písni Rita Mitsouko a bylo natočeno na jeden záběr v průběhu živého vysílání na Facebooku při oznámení termínu a místa křtu alba.

Při výběru vhodného prostoru pro křest sehrálo podle kapely roli několik věcí. “Prostor v ROXY je dost velký na to, aby s námi mohla vystoupit La Putyka a zároveň dost malý na to, aby si křest zachoval svojí klubovou atmosféru. Osobité interiéry klubu v duchu prvorepublikového art deca navíc pěkně dokreslují klíčové motivy z našeho nového alba. Líbí se nám také jeho taneční zaměření, protože Ještěně je hlavně taneční album v nejširším smyslu toho slova, ale souzníme i s jeho přízviskem experimentální, protože sami rádi experimentujeme. Dalším podstatným důvodem byla kapacita, protože když jsme křtili poslední album Con´Čerto Grando v pražském Rock café, část zájemců se dovnitř prostě nevešla. Přestože kapacita ROXY je o něco větší, doporučujeme i tak raději koupit lístek v předprodeji, protože křest je jenom jeden a často na něj dorazí i fanoušci, kteří na běžné koncerty nechodí.”

Pokud máte rádi hudbu Timudej, určitě si nenechte ujít tento nevšední zážitek, v jehož rámci se chystá unikátní propojení hudby, divadla a akrobacie. Večírek, který se 2. 11. v ROXY odehraje, rozehřeje svými temperamentními rytmy a živoucí taneční energií kalnou listopadovou noc a dává tušit, že jen tak neskončí. Vstupenky seženete nejvýhodněji v přepdrodeji GoOut, dále pak v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Připojené video