ZDENĚK SVĚRÁK A JAROSLAV UHLÍŘ

Ty nejlepší písničky v novém kabátě

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6355-2

Spolupráce dvou mimořádných osobností – Zdeňka Svěráka (textaře) a Jaroslava Uhlíře (hudebníka) – trvá již déle než 40 let. V plodném přátelství vytvořili stovky písní, z nichž velká většina okamžitě získala oblibu v nejširších vrstvách publika dětského i dospělého. Kromě písniček, připravovaných pro televizní Hodiny zpěvu, jimiž se každoročně oslavují v Čechách Vánoce, vzniklo v jejich tvůrčí dvojici i mnoho úspěšných filmových písní.

Supraphon vydává v pátek 4. listopadu 2016 nové album s příznačným názvem Zdeněk Svěrák & Jaroslav Uhlíř – Ty nejlepší písničky v novém kabátě. Jde o výběr písní, které si posluchači nejčastěji žádají na koncertech kapely Fredyho Bittnera, s níž pravidelně koncertuje Jaroslav Uhlíř. Ten většinu písní také nově nazpíval. V jeho interpretaci dostávají tradičně známé texty Zdeňka Svěráka náhle jakoby netušené významy, posluchač je zaujat nečekanou podobou již klasické písně.

„Se Zdeňkem Svěrákem máme společně rádi tvorbu Karla Hašlera, Voskovce a Wericha, Šlitra a Suchého. To jsou lidi, kteří psali pro lidi, aby si to mohli zpívat. Když někdo hraje píseň Život je jen náhoda, tak ho nevidíte, aby četl text, díval se do not. Každý ji zná zpaměti. Tak to jsou naši vzorové. A co se týká dětského publika, se Zdeňkem Svěrákem máme takovou filozofii, že dítě není rádo, že je dítě, to je jen omyl dospělých. Když se zeptáte desetiletého kluka, jestli je šťasten, že je děcko, tak kdyby vám odpověděl popravdě, tak si to nepřejte slyšet, protože on to dětství bere jako šlamastiku. Proto Zdeněk píše ty texty tak, že jsme si vědomi toho, že děti vlastně nechtějí být dětmi. Písnička se nesmí šišlat,“ uvedl Jaroslav Uhlíř o své tvorbě se Zdeňkem Svěrákem.

Na novém albu Ty nejlepší písničky v novém kabátě kromě Jaroslava Uhlíře uslyšíte i Zdeňka Svěráka, Fredy Bittnera a Janu Koutovou. Kromě Hodin zpěvu nahrávky připomenou také filmy, v nichž některé písně zlidověly: Ať žijí duchové; Princové jsou na draka; Tři veteráni; Vrchní, prchni; Lotrando a Zubejda; Kolja a Vratné lahve.

Zdeněk Svěrák & Jaroslav Uhlíř – Ty nejlepší písničky v novém kabátě

tracklist:
01. Zavolejte stráže
02. Severní vítr
03. Skřítkové tesaři
04. Hajný je lesa pán
05. Dělání
06. Hlupáku, najdu tě
07. Kdyby se v komnatách
08. Statistika
09. Skálo, skálo
10. Pod dubem, za dubem
11. Když se zamiluje kůň
12. Datel
13. Neopouštěj staré známé
14. Ať smolařům je hej
15. Ani k stáru
16. Když sovy loví
17. Chválím tě, země má
18. Jestli to nebude láska
19. Elektrický valčík
20. Není nutno

Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…novem-kabate

JAROSLAV UHLÍŘ S KAPELOU
koncerty do konce roku:
05.11. Plzeň – Beseda 15h
22.11. Chrudim – divadlo 19h
24.11. Kaplice – KD – 19h
27.11. Čelákovice – KD 16h
10.12. Praha – Hybernia – 10.30h

Oficiální stránky Jaroslava Uhlíře: www.jaroslav-uhlir.cz