JAKUB SMOLÍK - ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE

Nové vánoční album – 14 nových vánočních písniček!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6327-2

Zpěvák Jakub Smolík připravil ve spolupráci se známými českými autory (Zdeněk Barták, Michal David, Petr Janda, Marcel Zmožek, Eduard Krečmar, Richard Bergman) kolekci původních českých vánočních písní. Zůstává věrný svému hudebnímu stylu, který mu dlouhodobě zajišťuje přízeň posluchačů a hlavně posluchaček.

Čtrnáct melodických skladeb jistě potěší všechny, kteří mají Jakuba rádi. Velkým překvapením alba je duet interpreta s jeho dcerou Petruškou „Čekání na Ježíška“.
„Pokaždé, když natáčím nové album, doufám, že bude hezkým dárkem pro mé posluchače. A u vánoční desky to platí dvojnásob. Toto vánoční CD se však stalo báječným dárkem i pro mě samotného. Moji kamarádi – skladatelé, textaři a hudebníci – mně nadělili čtrnáct báječných dárků – čtrnáct nových písniček. Bylo mi velkým potěšením je v nahrávacím studiu nazpívat.
To nejkrásnější vánoční překvapení mně však připravila moje dcera Petruška. Protože odmala projevuje hudební nadání, slíbili jsme si už před časem, že spolu někdy nazpíváme duet. A tak jsme najednou společně stáli u mikrofonu. Ve sluchátkách nám hrála písnička „Čekání na Ježíška“ a my jsme se v setmělém studiu drželi za ruce. Petruška měla trému a já možná ještě větší. Zvládla to ale hned napoprvé a podle mě na výbornou! Dokonce nám pomohla s vokály v dalších dvou skladbách.
A tak Vám jako zpěvák a taky trochu jako pyšný otec představuji kolekci nových vánočních písniček. Věřím, že si je pustíte třeba pod ozdobeným stromkem“, říká k tomu zpěvák.
Před osmi lety nazpíval duet „Říkej mi táto“ s tehdy devítiletou Viktorkou Genzerovou. Z této písně se stal velký hit. „Tu písničku jsem tehdy věnoval svojí dvouleté dceři Petrušce. Text písně si s ní posluchači spojovali a navíc později Petruška účinkovala i ve videoklipu k této skladbě. Jsem moc rád, že dcera mohla tentokrát další duet už i nazpívat,“ dodává k tomu Jakub Smolík.
Zdá se, že by se desetiletá Petruška mohla vydat v jeho stopách. Již čtvrtým rokem se učí na klavír a má za sebou už i několik vystoupení. „Hrála s úspěchem třeba pro babičky a dědečky v domově důchodců. Nestydí se a hudba jí baví. Kromě toho tancuje rock´n´roll,“ říká Jakub.

Obal nového alba prozrazuje, že u Smolíků se Vánoce slaví tradičně a v rodinném duchu. Jakmile zpěvák zakončí šňůru třiceti vánočních koncertů, a to 21. 12. v pražském divadle Hybernia, začnou nejkrásnější svátky v roce i u něj doma.

Připojené video