NOVÝ DUET KARLA GOTTA S DCEROU CHARLOTTE ELLOU

"ANDĚLSKÁ"

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233012557

Pro film Anděl Páně 2 vznikl nový duet Karla Gotta s dcerou Charlotte Ellou „Andělská“ autorů Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové.

Již 1. prosince přichází do kin nová česká pohádka režiséra Jiřího Stracha „Anděl Páně 2“. Ve volném pokračování příběhu se opět setkáme s andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Kvůli jejich tahanici se jablko ze stromu Poznání zakutálí na Zemi. Petronel s Uriášem se tak ocitnou v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše. Protože, jak pravil Bůh: „Jestli tady to jablko nebude do rána zpátky…“ Na Zemi prožijí řadu dobrodružství a hlavně pomohou holčičce Anežce (Anna Čtvrtníčková) a její mamince krásné Magdaleně (Vica Kerekes).

Právě pro tento film vznikla i „Andělská“ v podání Karla Gotta a jeho dcery Charlotte. „Když mi Ondřej Soukup poslal hudbu a slova písně Andělská k filmu Anděl Páně 2 s nabídkou nazpívat ji jako duet s mojí dcerou Charlottkou, ani minutu jsem neváhal a okamžitě jsem souhlasil. Malebná slova, melodie a instrumentace ve mně totiž okamžitě vytvořily obraz vánoční pohádkové atmosféry. Má radost navíc byla umocněna tím, že je píseň prvním společným duetem s dcerou Charlottkou“, říká Karel Gott.

Autor hudby Ondřej Soukup k výkonu mladé interpretky říká: „Charlotte Gottovou jsem osobně neznal. Když ke mně přišla s Karlem do studia, tak jsem byl připraven na dlouhé natáčení, střihání, dolaďování atd.… Nic z toho se nestalo. Byla skvělá, na deset let dost asertivní, i vůči rodičům. Písničku nazpívala v podstatě hned, už první nahrávání bylo bratelné. Na konci “Andělské” ještě nazpívala k tátovi druhý hlas, který jsme vymysleli na místě, a vůbec nebyl jednoduchý. Byla pro mě velkým překvapením. V tom nejlepším slova smyslu“.

Charlotte Ella nejen nazpívala pro film píseň, ale také se objeví v nebeských scénách jako jeden z andílků. Andělskou roli vytvořila také textařka Gabriela Osvaldová, kterou uvidíme v Andělu Páně jako archanděla Gabriela.

Krom ní se v hvězdném nebi sešla řada dalších osobností – Jiří Bartoška jako Bůh, Klára Issová jako panna Maria, Josef Abrhám v roli svatého Josefa, Martin Huba jako svatý Martin, u nebeské brány pak slouží Petr Čtvrtníček jako svatý Petr.

Filmová pohádka Anděl Páně 2 v režii Jiřího Stracha bude mít premiéru v kinech 1. prosince.

Film vznikl v produkci Marlene Film Production, koproducenty jsou Česká televize, innogy, RTVS, CertiCon, Alltoys, Attack Film.

Making off z nahrávání písně najdete zde: https://youtu.be/6zc8_BvS77w

Připojené video