JANANAS KVŮLI KLIPU KROTILI DIVOU ZVĚŘ

V PoÚtStČtPáSoNe si zahráli ježek, liška, daněk a další

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6339-2

Nejdřív se pálily knihy, pak nastoupil tančící pán a teď je v hlavní roli lesní zvěř. Tak by se daly ve zkratce shrnout klipy Jananas k letošní albové novince To samo. Ten nejnovější, který vznikl ke skladbě PoÚtStČtPáSoNe, a kapela ho naděluje fanouškům coby předčasný vánoční dárek, platí za dosud nejpůsobivější videoklip v historii Jananas. Nemalý podíl na tom má kromě perfektně zvládnuté vizuální stránky také herecké obsazení, kterému vévodí hned několik zástupců živočišné říše.

Podívejte se zde: https://www.youtube.com/watch?…

„Je to pro nás jedna z nejzásadnějších písní. Natočili jsme ji na album ‚To samo‘ jako úplně první, abychom věděli, jestli nám spolupráce s producentem Viliamem Bérešem bude fungovat. Kdyby nevznikla, tak není ani deska tak, jak jí dnes máme. Písnička je o tom, co známe všichni, pro samou práci nám utíká spousta důležitých věcí. To, že se nám klip povedlo dokončit před Vánocemi, kdy všichni někam spěchají a nic nestíhají, to už je jen hezká shoda okolností,“ vysvětluje kapela, proč si pro videoklip vybrala právě PoÚtStČtPáSoNe.

Ač jsou Jananas známí tím, že jim všechno dlouho trvá, v případě natáčení klipu se podařil pravý opak, když se vše stihlo během pouhých dvou dnů uprostřed listopadu. Většina materiálu se natočila v kancelářích firmy VGD Corporate Finance v prostorách Bredovského dvora v Praze, venkovní záběry pak vznikly ve Voděradských bučinách. Nejzajímavější ale také nejnáročnější bylo natáčení se zvířaty.

“Ukočírovat zvířata na place je pochopitelně většinou složitější než lidi, nicméně jsme při výrobě klipu pracovali s nejlepšími z nejlepších, tedy s Fauna film Oty Bareše, jejichž zvířata umí i mluvit, což jste mohli vidět např. v Antikristovi. Kromě roztomilosti, je zvěř zvyklá na práci a naštěstí tedy nesežrali žádného z členů kapely či štábu. Je důležité samozřejmě dodat, že při natáčení žádné zvíře nezahynulo ani nebylo zraněno,” komentují to tvůrci klipu z mladé producentské společnosti GURU FILM.

K samotnému konceptu pak kapela dodává: „Uvažovali jsme nad tím, co lidem kvůli práci nejvíc uniká. A jedním z témat byla i příroda, pohyb venku, volnost. Prostě vám v nějakém okamžiku dojde, že se necítíte dobře a měli byste jít ven na vzduch. A tak jsme tenhle nápad obrazově dovedli do extrému a do kanceláří v centru Prahy přivedli lišku, daňka nebo sovu. Když nejdeš do přírody, přijde ona za tebou.“

Připojené video