Lenka Dusilová & Baromantika

Završí sezónu vánočním koncertem s vizuálním příběhem

Koupit album
Katalogové číslo: 100P014

Supergroup hudebních osobností, kapela Baromantika, v čele se skladatelkou a zpěvačkou s fenomenálním hlasem Lenkou Dusilovou, vystoupí 19. prosince od 19:30 v pražském Paláci Akropolis. Vánočním koncertem tak završí velmi úspěšný rok!

Na jaře absolvovala Lenka narozeninové turné po Česku a Slovensku, v létě hostovala na koncertech kapely Lucie a spolu s Baromantikou, která jí skýtá prostor ke kreativní autorské spolupráci, jež uchvacuje kritiky i široké publikum, odehrála desítky koncertů po celé republice.

V pondělí 19. prosince vystoupí v Paláci Akropolis od 19:30 hodin kapela Baromantika v čele se zpěvačkou a skladatelkou Lenkou Dusilovou. Vánoční koncert je zakončením vydařeného roku, během kterého Lenka absolvovala své narozeninové turné „Oslava života“.

„Chtěli jsme pro sebe a naše fanoušky uspořádat vánoční koncert. Naše dosavadní hudba a původní skladby, které Baromantika hraje, dostanou na speciálním vánočním koncertě v Akropoli vizuální příběh, o který se postará VJ Aeldryn a Ondřej Ševčík ze studia LUNCHMEAT. Tento koncert rozhodně stojí za pozornost!“ říká ke koncertu Lenka.

Baromantika mluví vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Do osobního písničkářství tak vstupuje elektronika, tribální beaty, zkušenost jazzových hráčů, prvky současné kompozice i dubstepu.
Kromě sólového vystupování, Baromantiky, je Lenka pro svůj nezaměnitelný hlas hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény. Je též součástí multi žánrového projektu divadelního uskupení SpitfireCompany, se kterým absolvovala evropské turné s představením One Step BeforetheFall, jež získalo i jednu z nejprestižnějších tanečních cen Herald Angel Award.

Kontakt pro média / Barbora Olšanová / 420 725 129 239 / pr@applausebooking.cz

Složení:
Lenka Dusilová – zpěv, akustická kytara, loops
Beata Hlavenková- klávesové nástroje, vokály
Viliam Béreš / Matěj Belko- klávesové nástroje, samply, kotle, vokály
Patrick Karpentski – elektrická a basová kytara, vokály
Martin Novák – bicí, samply, vokály

Kdy: 19. prosinec od 19:30
Kde: Palác Akropolis
Vstupné: 250,– v předprodeji, 290,– na místě

Více informací: www.lenkad.com, www.palacakropolis.cz