Luboš Pospíšil převzal Zlatou desku

Úspěšný rok završí koncertem v Malostranské Besedě

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6265-2

Živoucí legenda českého rocku Luboš Pospíšil letos rozhodně nezahálí. Po jarním vydání prvního dílu kompletu své dosavadní tvorby Route 66 – Exit 1 / 1978–1993 nadělil na podzim sobě i svým fanouškům druhý díl mapující léta 1998 až 2016 a velmi aktivní byl i co se vystupování týče, když v rámci stále pokračujícího turné Route 66 odehrál bezmála sto koncertů, z toho polovinu s celou kapelou 5P. Sladkou „tečkou“ za úspěšným rokem se pak pro Luboše i jeho kapelu 5P stala Zlatá deska Supraphonu za album Soukromá elegie, kterou zpěvák převzal v živém vstupu na rádiu BEAT.

„Musím říct, že takhle ve studiu v přímém přenosu dostávám ocenění poprvé v životě a je to navíc poprvé, co po více než třistatisících prodaných albech a jedné diamantové desce přebírám od Supraphonu také desku zlatou,“okomentoval Luboš Pospíšil unikátní předání ve studiu rádia BEAT. Na video z předání se můžete podívat zde: http://y2u.be/o90kz_zeGnM

“Soukromá elegie se dočkala nejpříznivějších recenzí od Lubošovy zlaté éry v osmdesátých letech. To je krásné, ale ještě víc mě v časech útlumu hudebního průmyslu těší, že si našla cestu k tak rekordnímu počtu posluchačů. V muzice už dlouho nevěřím na ’co je dobré, to se prodá’, zlatá deska pro Elegii mi tu víru malinko vrací. To album se fakt povedlo, všechno secvaklo, semknutá parta, silný materiál, pohodové letní natáčení… Až tady 5P v čele s Lubošem dokázali, co v nich je. A lidi to ocenili,” dodává k tomu kapelník 5P Ondřej Fencl.

O jedinečný moment v Pospíšilově bohaté kariéře nebudou ochuzeni ani fanoušci, s nimiž se Luboš a 5P o svou radost podělí 27. 12. na vánočním koncertě v Malostranské Besedě. Poslední letošní vystoupení pak Pospíšil odehraje sólově 29. 12. v plzeňském Zach’s pubu.

V lednu následně odstartuje pokračování turné Route 66, jehož pomyslným vrcholem bude 18. března koncert v Českých Budějovicích, kde ještě jednou, tentokrát za asistence spisovatele Jiřího Hájíčka, proběhne jihočeský křest obou kompletů. Přehled všech dosud potvrzených koncertů najdete zde:

www.lubospospisil.cz/koncerty/

Připojené video