ILLE – Ve tvý skříni

Osvěžující chytrý pop s precizní produkcí s skvělým zvukem!

Koupit album
Katalogové číslo: VT 0101-2

ILLE Ve tvý skříni – to je jeden z nejočekávanějších domácích debutů letošního roku na poli chytrého alternativního popu. Projekt zpěvačky Olgy Königové z kapely Obří broskev na sebe poprvé upozornil v roce 2010 křehkým EP V rekvizitách, na němž se stejně jako na letošním albovém debutu Ve tvý skříni hudebně a producentsky podílel Dušan Neuwerth (např. Tata Bojs, Umakart, Václav Neckář).

Album, na kterém nechybí letní rádiový hit „Holka ve tvý skříni“, čítá celkem jedenáct písní, jejichž jádro tvoří autorské skladby doplněné o díla spřátelených autorů a cover verzi songu „Ledňáčci“ kapely Vypsaná fiXa, jejíž frontman Márdi si v písni také zazpíval. Kromě něj na desce hostují také například Luboš Malina a Luboš Novotný z Druhé trávy.

Album Ve tvý skříni na první poslech zaujme vycizelovaným, krystalicky čistým zvukem i příjemně poetickou atmosférou a nabízí tak vítané osvěžení tuzemské popové produkce, což potvrzují i slova režiséra klipu Holka ve tvý skříni a kytaristy The Prostitutes Martina Přikryla: „ILLE dělají hudbu, která mi na polarizované scéně často chybí. Pop s dobrým textem a chytrou produkcí. Něco, co nás hraním v rádiích o krůček přibližuje světu, ve kterém bych si přál žít.“