ZPÍVÁNKY 2

NA DVD UČÍ LÁSCE K LIDOVÝM PÍSNIČKÁM

Koupit album
Katalogové číslo: SU 7135-9

Již třetí desetiletí připravuje Česká televize pořad pro děti nazvaný Zpívánky. Jde o zhruba pětiminutové povídání a zpívání, kdy ústředním motivem je vždy některá z českých lidových písní. Ke každé písničce se sehraje zábavná scénka a také se vysvětlí nejasnosti, které kolem písně mohou vzniknout. Vše se děje zajímavým, laskavým, nenásilně humorným způsobem a je ozvláštněno zajímavým příběhem. Děti se tak písničku během vyprávění naučí jakoby mimochodem. Interprety jsou známí herci a herečky, doprovázení dětmi z několika souborů – například z Kühnova dětského sboru, Pražského dětského sboru, přípravky Národního divadla a také se sborem Radost.

Supraphon ve spolupráci s Českou televizí vydává v pátek 10. března na DVD Zpívánky 2, které obsahují osmnáct těchto nápaditých televizních zpracování lidových písní. Navazuje se tak na první úspěšný díl Zpívánek vydaný na DVD z roku 2009.

DVD Zpívánky 2 obsahuje písně: Pod dubem, za dubem, Stará bába jede, U panského dvora, Horo, horo vysoká jsi, Kolíne, Kolíne, Na tý louce zelený, Neťukej, neťukej, Já, husárek malý, Já jsem z Kutný Hory, Červená, modrá fiala, Já jsem kočí z Vídně, Černá vlna na bílém beránku, Prší, prší, Pod našima okny, Chytili jsme lososa, Ten chlumecký zámek, Teče voda proti vodě, Štědrej večer nastal. V režii Josefa Vondráčka hrají a zpívají: Jana Boušková, Václav Vydra, Ljuba Krbová, Jan Hrušínský, Carmen Mayerová, Petr Kostka, Vladimír Kratina, Věra Galatíková, Alfred Strejček, Ilona Svobodová, Jiří Langmajer, Pavel Trávníček, Rudolf Hrušínský a další.

Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…ivanky-2/dvd

VIDEO: https://youtu.be/hYAlrPOBRKg

Připojené video