BELFIATO QUINTET

CHYSTÁ DEBUTOVÉ ALBUM

Belfiato Quintet je další vysokou kartou mezi českými komorními ansámbly na mezinárodní scéně. Muzikanti mladého dechového kvinteta působí v předních orchestrech (ČF, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ad.) a jsou jednotlivě i jako soubor ozdobeni cennými soutěžními trofejemi (např. vítězství Kateřiny Javůrkové na soutěži ARD Mnichov, zlato pro BQ ze soutěže v Semmeringu, bronz na mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille atd.) Nic si z toho však nedělají; z jejich hry a vystupování nadevšechno vyzařuje sdělení: „Nás to baví!“. Belfiato Quintet je soubor plný energie a inspirace, jak dokazuje i jejich první studiové album, které již v červnu vydají u Supraphonu.

Belfiato Quintet svou první studiovou nahrávku věnuje výhradně českým skladatelům první poloviny 20. století. Hornistka Kateřina Javůrková k tomu uvedla: „Českého repertoáru pro naše obsazení je opravdu mnoho a my se toho snažíme jako český soubor využít, a tak vznikl i náš nový projekt debutové desky. Vybrali jsme dechové kvintety od Pavla Haase, Josefa Bohuslava Foerstera a Janáčkovo Mladí, které si s námi na basklarinet zahrál člen souboru Clarinet Factory Jindřich Pavliš. Pro samotné nahrávání jsme zvolili zvukomalebné prostory modlitebny Českobratrské církve evangelické na Vinohradech a osvědčené duo – pana režiséra Jiřího Gemrota a mistra zvukaře Jana Lžičaře. Myslím, že kombinace toho všeho dohromady zaručuje neobyčejný hudební zážitek.“

Dokončení studiového alba se rozhodli členové Belfiato Quintet financovat pomocí crowdfundingu, a to na hithit.com. „Je to stále oblíbenější způsob, jak rozjet nějaký projekt. Lidé za příspěvek, který se nám rozhodnou poslat, dostanou vždy nějakou odměnu. A těmi je třeba právě samotné album, vstupenka na koncert, jenž bude 12. 6. v Rudolfinu, kde proběhne křest CD, nebo zcela nehudební odměny. Třeba dort od hornistky Kateřiny Javůrkové, trénink v posilovně s klarinetistou Jiřím Javůrkem nebo lezení po skalách s fagotistou Ondřejem Šindelářem. Originálních odměn je mnohem více a vybírat je možné právě na serveru hithit,“ upřesňují členové Belfiato Quintet.

Belfiato Quintet tvoří: Oto Reiprich – flétna, Jan Souček – hoboj, Jiří Javůrek – klarinet, Ondřej Šindelář – fagot, Kateřina Javůrková – lesní roh.

Více informací na: belfiato.cz

HITHIT: https://www.hithit.com/…butove-album

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?…

Připojené video