PAVEL HAAS QUARTET

PRVNÍ ČÁST NOVÉHO CD NATOČENA!

Pavel Haas Quartet zavítal v polovině května do Dvořákovy síně Rudolfina, nikoli však kvůli koncertování, ale kvůli natáčení nového, v pořadí již sedmého CD pro vydavatelství Supraphon. Repertoár je tentokrát opět dvořákovský a na nahrávce se objeví dva významní hosté. Jako první se natáčel Smyčcový kvintet č. 3 a ke spolupráci byl přizván bývalý člen kvarteta violista Pavel Nikl.

Proč byla zvolena zrovna tato dramaturgie, na to jsme se zeptali violoncellisty kvarteta Petera Jarůška: „Oba Dvořákovy kvintety, ať už Smyčcový kvintet č. 3, op. 97 nebo Klavírní kvintet č. 2, op. 91, jsou naší srdeční záležitostí. Jsme nesmírně rádi, že Smyčcový kvintet č. 3 budeme natáčet s naším velkým kamarádem Pavlem Niklem. A co se týče druhého hosta, izraelského klavíristy Borise Giltburga, s tím jsme si přáli natočit Klavírní kvintet č. 2 od té doby, co jsme s ním tuto skladbu poprvé hráli.“

Natáčení druhé části CD s Borisem Giltburgem bude probíhat na konci června opět v Rudolfinu. Na nové CD se posluchači mohou těšit na podzim 2017.