TATA BOJS: HITY A CITY

Největší hity za prvních 25 let existence

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6219-2

Jeden z důležitých bodů oslavy 25 let existence skupiny Tata Bojs z Hanspaulky je dárek pro fanoušky v podobě dvojalba „hitovek a citovek“.

Jako HITY A CITY tak vychází kompilace největších singlových hitů skupiny na prvém CD a naopak pro druhý disk Milan Cais a Mardoša vybrali další důležité skladby z celé historie Tata Bojs. Ty jsou charakterizované jejich slovy jako "písně, o kterých si dodnes myslíme, že to jsou hity jak břitva, ale z nějakýho záhadnýho důvodu jsme v tom zůstali sami.“

Poprvé vyjdou na tomto albu i některé speciální singlové verze a navíc letošní novinka, „recyklovaná“ verze hitu Pěšáci s Doubravánkem. Jako zvláštní bonus je zde dále skladba Strašidelná, původně určená pro album Ležatá osmička, ale dokončená až letos na jaře ve studiu Sono. „ Je to typ písničky, u které nevíte, jestli se máte bát nebo smát. Doporučuju obojí. Shodli jsme se, že určitě bude mít své příznivce, ale možná ještě více odpůrců. A i ti příznivci si ji nepustí moc často. Když jsem dotočil „zpěv“ (dávám záměrně do uvozovek), lekl jsem se sám sebe, “ dodává na konto novinky Milan Cais.

HITY A CITY mapují vývoj Tata Bojs od prvních záznamů z počátku devadesátých let minulého století až do současnosti. Zastoupeno je každé album, včetně nahrávek z MC debutu Šagali šagáli, Josef Lada EP i Ukončete nás…! a následného koncertního akustického alba Nekonečná stanice.

Další alba již patří k pilířům domácího hudebního dění posledního desetiletí.
Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum, Kluci kde ste?, Smetana a Ležatá osmička mají na svém kontě řadu ocenění i bezpočet nominací na významné domácí hudební ceny. Navíc jsou Tata Bojs držitelé celkem deseti Andělů – Výročních cen Akademie populární hudby.
K 2CD HITY A CITY poznamenává ještě Mardoša: „Dodrželi jsme koncepci tak, jak jsme ji navrhli. Na každém disku je rovná dvacítka skladeb. První „singlový“ disk je řazen chronologicky od nejstarších k nejnovějším písničkám. Ten druhý, „lahůdkový“ také, ale v obráceném pořadí! Takže od nejnovějších až po pravěk. Tím se uzavře pomyslný kruh naší kompilace/cyklace.“